Atmedia vydává Navigator – průvodce českým TV trhem

Praha, 20. 4. 2021 – Mediální zastupitelství tematických televizních stanic Atmedia připravilo třetí vydání průvodce českým TV trhem – Atmedia Navigator. Cílem publikace je srozumitelnou a přehlednou formou seznámit čtenáře s českým TV trhem, jeho vývojem a fungováním od A do Z. 

Od posledního vydání našeho Navigátoru proteklo českými televizemi hodně reklamních spotů a celý trh se výrazně proměnil. Proto jsme se průvodce českým TV trhem rozhodli obnovit, aktualizovat a především rozšířit,“ vysvětluje Michaela Vasilová, Managing Director společnosti Atmedia. Na 120 stranách tak společnost představuje jednotlivé subjekty českého TV trhu – od televizních stanic a operátorů televizního vysílání přes mediální agentury až po mediální zastupitelství. V přehledných grafech publikace dále ukazuje, jak se vyvíjí televizní sledovanost, jak se mění chování televizních diváků a jaké jsou nové trendy ve sledování televize. Její velká část je věnována také srozumitelnému vysvětlení základních mediálních termínů a metrik televizní sledovanosti. Nově v ní společnost Atmedia čtenářům přibližuje průběh mediálního plánování i to, jak funguje tzv. booking TV kampaní a jak se vyhodnocují jejich výsledky.

Praktický pomocník nejen pro nováčky

Atmedia Navigátor je určen zaměstnancům mediálních agentur, přímým zadavatelům TV reklamy, začínajícím televizním inzerentům a dalším uživatelům, kteří působí na českém TV trhu. „Vývoj našeho TV trhu je občas překotný. Přibývají nové televizní stanice i trendy a mění se chování televizních diváků. Věřím, že Atmedia Navigátor bude každodenním pomocníkem nejen pro nováčky, kteří se s trhem teprve seznamují, ale také pro matadory,“ uvádí Michaela Vasilová. Současně doplňuje, že společnost Atmedia již nové vydání publikace zaslala svým stálým klientům z řad mediálních agentur. Nabízí ji také dalším zájemcům, a to na svých webových stránkách www.atmedia.cz/atmedia-navigator.

O společnosti

Společnost Atmedia Czech s.r.o. je obchodní zastupitelství téměř 30 tematických televizních stanic, jež na českém trhu působí od roku 2008. Zabývá se prodejem televizní reklamy a na našem trhu zastupuje lokální i většinu mezinárodních televizních stanic z televizních skupin, jako jsou AMC Networks, Discovery Communications, The Walt Disney Company, Sony Pictures Television nebo slovenská JOJ. V roce 2010 uvedla Atmedia na trh jedinečný způsob prodeje reklamního prostoru prostřednictvím prodejních balíčků.