Společnost Motorola slaví svůj úspěch se sítí 5G, 48 let po uskutečnění prvního mobilního hovoru na světě

V dubnu slaví společnost Motorola dvě speciální výročí, která zdůrazňují významný přínos společnosti k pokroku v oblasti mobilních technologií, zejména v éře 5G spolu s jejím dědictvím a důslednou snahou přinášet průkopnické inovace.

Před dvěma lety, 3. dubna 2019, se Motorola stala prvním komerčně dostupným smartphonem na světě, který se připojuje k 5G síti kombinací zařízení 5G moto mod™ a moto z3. Byl to první důležitý krok k uskutečnění ambice dostupnosti 5G zpřístupněním této technologie a jejím předáním do rukou spotřebitelů.

Ve stejný den v roce 1973 společnost Motorola veřejně předvedla první přenosný mobilní telefon a systém na světě pomocí prototypu Motorola DynaTAC 8000X. Od prvního mobilního hovoru, který se kdy uskutečnil, až po spojení zákazníků po celém světě během několika sekund s nejrychlejší sítí 5G, byla zařízení Motorola přítomna při každém kroku.

Během posledních dvou let společnost Motorola pokračovala ve svém závazku k inovaci v oblasti 5G zavedením množství zařízení s podporou mmWave a sub-6 5G po celém světě, což zákazníkům umožňuje přístup k ohromující rychlosti stahování měřené v Gb/s prostřednictvím mobilního připojení. V květnu 2019 zaznamenala společnost Motorola poprvé rychlost stahování 1 Gb/s ve spuštěné síti 5G mmWave a jen o pár měsíců později, v únoru 2020, zaznamenala Motorola jako první, rychlost stahování 2 Gb/s.

motorola edge+

Ať už prostřednictvím technologie motorola edge+, který byl uveden na trh v dubnu 2020 a který poskytuje čistou rychlost více než 4 Gb/s na frekvencích mmWave a nižších než 6 GHz, nebo vždy stylový razr 5G, který obsahuje první 5G SOC (765g) a čtyři 5G antény pro vysokofrekvenční výkon, který je lídrem v odvětví, společnost Motorola uspokojila potřeby prémiového segmentu.

Novější přírůstky s podporou sítě 5G, jako jsou moto g100 a moto g50, které umožňují zákazníkům cenově dostupný přístup k 5G technologii nové generace, nadále demonstrují pozici společnosti Motorola v čele prosazování a zavádění 5G technologie a závazek společnosti Motorola – zpřístupnit 5G pro všechny. Moto g100 je jeden z prvních telefonů na světě, který využívá nejnovější mobilní platformu Snapdragon ™ 870 5G a poskytuje neuvěřitelně rychlé připojení 5G1 a Wi-Fi 6 pro nejsilnější výkon a nejvyšší rychlost dat ze všech moto g vůbec. ** 

Společnost Motorola dosud uvedla na trh 5G zařízení na více než třiceti trzích po celém světě a s pokračujícími inovacemi, například držením rekordu v nejrychlejším 5G připojení, se zaměřuje na rozšíření již vykonané průkopnické práce. Cílem je rozšiřování 5G do dalších regionů a pro více spotřebitelů, posílení a zlepšení jejich života pomocí technologií.

Fotografie si můžete stáhnout ZDE.

Právní vyloučení odpovědnosti

MOTOROLA, stylizované logo M, MOTO a skupina značek MOTO jsou ochranné známky společnosti Motorola Trademark Holdings, LLC. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. © 2021 Motorola Mobility LLC. Všechna práva vyhrazena.

Některé vlastnosti, funkce a technické parametry produktu mohou záviset na sítě a mohou podléhat dalším smluvním podmínkám a poplatkům. MOTOROLA, stylizované logo M, MOTO a skupina značek MOTO jsou ochranné známky společnosti Motorola Trademark Holdings, LLC. Qualcomm Snapdragon je produktem společnosti Qualcomm Technologies, Inc. a/nebo jejích dceřiných společností. Qualcomm a Snapdragon jsou ochranné známky společnosti Qualcomm Incorporated, registrované v USA a dalších zemích. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. © 2021 Motorola Mobility LLC. Všechna práva vyhrazena.

** Založeno na interním testování kombinace modemu Qualcomm a připojení k technologii 5G; vyžaduje plán služeb 5G a pokrytí sítí 5G; k dispozici pouze ve vybraných oblastech.

Vyžaduje se plán služeb 5G a pokrytí sítí 5G; k dispozici pouze ve vybraných oblastech; zařízení není kompatibilní se všemi sítěmi 5G; pokrytí / kompatibilita se může v budoucnu rozšířit do dalších oblastí. Podrobnosti získáte od svého poskytovatele služeb.

O společnosti Motorola

Společnost Motorola Mobility LLC byla zakoupená holdingem Lenovo Group v roce 2015. Motorola Mobility je stoprocentní dceřinou společností Lenovo a má na starosti navrhování a výrobu všech mobilních telefonů značky Moto.

O společnosti Lenovo

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je společnost s hodnotou 50 miliard USD, která se nachází v žebříčku Fortune Global 500, zaměstnává 63 000 lidí a podniká na 180 trzích po celém světě. Soustředíme se na jasnou vizi přinášet inteligentnější technologie pro všechny, vyvíjíme technologie, které mění svět a vytvářejí inkluzívnější, důvěryhodnější a udržitelnější digitální společnost. Vývojem, designováním a budováním nejkomplexnějšího portfolia inteligentních zařízení a infrastruktury jsme lídrem inteligentní transformace, abychom vytvořili lepší zážitky a příležitosti pro milióny zákazníků z celého světa. Pro získání dalších informací navštivte www.lenovo.com, sledujte nás na LinkedInu, Facebooku, Twitteru, Instagramu, Weibo, přečtěte si o nejčerstvějších novinkách prostřednictvím našeho Storyhubu.