Kaspersky představuje na veletrhu MWC 2021 v Barceloně budoucnost kybernetické bezpečnosti. Podívejte se online

29. června 2021 – Futuristickou technologii Cyber Immune pro internet věcí a řadu inovativních řešení, díky nimž se můžou uživatelé cítit v kybernetickém prostředí dostatečně bezpečně, představuje na veletrhu Mobile World Congress 2021, který se koná od 28. června do 1. července 2021 v Barceloně, společnost Kaspersky. Reaguje tak na rychlý technologický vývoj a rozmáhající se digitalizaci, jež nabrala po koronavirové pandemii na tempu. Rychle se rozvíjí infrastruktura chytrých měst, pod kterou spadají zařízení pro internet věcí, dopravní sítě, infrastruktura pro digitální vládní služby a korporace a celá řada jiných důležitých prvků. To vše ale znamená, že kybernetické útoky stále častěji zasahují i do fyzického světa a staly se vážnou hrozbou pro globální digitální transformaci.

Chceme-li zajistit bezpečnou budoucnost internetu věcí a dalších technologií, potřebujeme komplexní řešení – ve společnosti Kaspersky jsme kvůli tomu vyvinuli technologii Cyber Immunity, která tyto hrozby odvrací dřív, než stihnou napáchat škody. Na veletrhu Mobile World Congress představuje Kaspersky nejdůležitější řešení určená k zabezpečení chytrých a propojených systémů. Mezi ně patří Kaspersky Transportation System Security a Kaspersky IoT Infrastructure Security, jejímž základem je technologie Kaspersky IoT Secure Gateways (KISG) v systému Kaspersky OS. 

Generální ředitel společnosti Kaspersky Eugene Kaspersky vystoupil hned během úvodního dne veletrhu MWC 2021 s přednáškou na téma Kyberbezpečnost pro kybernetický věk (Cyber Immunity for Cyber Age), v níž vysvětlil, v čem spočívá koncepce Cyber Immunity a proč současné bezpečnostní technologie potřebují zásadní změnu přístupu, aby dokázaly zajistit bezpečnost ekosystémů v propojeném světě. 

Další přednášku chystá ředitel bezpečnostního výzkumu Kaspersky Global Research & Analysis Team Viktor Čebyšev. Jmenuje se Jak využít možnosti bezpečnostních nástrojů prostřednictvím umělé inteligence (Unlocking the power of security tools with AI) a uskuteční se 30. června v 16:45 SEČ. Viktor Čebyšev se v ní zabývá využitím strojového učení k zabezpečení mobilních přístrojů a dalším možným vývojem. 

Ve svém stánku 2L51 v hale 2 bude společnost Kaspersky vystavovat nejrůznější řešení pro firemní klienty – systém Kaspersky Optimum Security, online hlasovací systém Polys založený na blockchainu, řešení Kaspersky Antidrone určené pro ochranu před narušováním soukromí vinou civilních dronů a další bezpečnostní produkty.

Vliv koronavirové pandemie na technologické procesy a dopad digitálních technologií na současnou společnost bude námětem tiskové konference Láska v digitální době: co nám přinese budoucnost (Love in the digital age: what does the future hold for us?), kterou společnost Kaspersky naplánovala na dnešek 29. června od 12:00 SEČ v CC1 – Room 1.1, Fira Gran Via. Bezpečnostní expertka firmy Taťána Šiškovová zde seznámí účastníky s přehledem aktuálních bezpečnostních rizik v populárních seznamovacích aplikacích. Po její přednášce bude následovat panelová diskuse, během níž Taťána probere s externími experty budoucnost milostných vztahů a romantických schůzek a zamyslí se nad tím, jak stále silnější závislost na technologiích ovlivňuje lidské vztahy. Konference se budou moct zúčastnit i novináři, kteří nejsou přímo na MWC 2021 v Barceloně. Společnost Kaspersky ji bude živě streamovat na svém videokanálu na YouTube

Potřebujete-li zjistit, kde a kdy se konají akce společnosti Kaspersky na veletrhu MWC 2021 a kde se nachází náš stánek, navštivte webové stránky této akce.

O společnosti Kaspersky

Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečnost, která vznikla v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují do inovativních bezpečnostních řešení a služeb na ochranu firem, kritické infrastruktury, vlád a dalších uživatelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení, jejž tato společnost nabízí, zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů a řadu specializovaných bezpečnostních řešení a služeb, jež pomáhají čelit sofistikovaným digitálním hrozbám, jakkoli se neustále proměňují. Technologie společnosti Kaspersky chrání víc než 400 milionů uživatelů a 240 000 firemním klientům přináší ochranu všeho, co je pro ně v digitální oblasti nejcennější. Další informace jsou k dispozici na www.kaspersky.com