Kai Ahrendt a John Giannitsis posilují tým českého startupu UltimateSuite. Jejich zapojení dokazuje ambice rychle a globálně růst

Praha, 4. listopadu 2021 – Přijetím dvou nových špičkových odborníků na B2B SaaS obchod a rozvoj, UltimateSuite potvrzuje reálnost svých globálních ambicí růst. Český startup oficiálně vznikl teprve minulý rok, ale už byl Gartnerem označen za sledováníhodného průkopníka nového oboru Task Miningu, jehož obliba hlavně ve světě neustále roste. Na tento trend UltimateSuite naskakuje posílením svého sales týmu dvěma špičkovými odborníky. První z nich, Kai Ahrendt, přichází na pozici Obchodního ředitele z UiPath. Bude zodpovídat za celosvětovou expanzi UltimateSuite. V týmu bude mít i svého kolegu z předchozích působišť, Johna Giannitsise. Ten do UltimateSuite přichází vybudovat americkou pobočku. Jako Senior VP pro prodej v Severní Americe má za úkol řídit expanzi na tomto pro Task Mining velmi perspektivním trhu.

Kai Ahrendt má více než 27 let zkušeností v oblasti SaaS prodeje. Zastával klíčové pozice ve společnostech UiPath, Kronos, Electric Cloud, Gomez či Keynote Systems. Ahrendt má za sebou prokazatelnou zkušenost se získáváním a přeměňováním obchodních příležitostí v přeplňované prodejní cíle. Jeho zkušenosti jsou konkrétně v EMEA regionu. Navíc má Ahrendt (nejen ze svých předchozích působišť) hluboké znalosti v oboru proces miningu i task miningu, strategickém řízení a optimalizace zaměstnanecké zkušenosti. Ve společnosti UltimateSuite využije své zkušenosti s řešením problémů, s kterými se komplexní organizace potýkají, a to nejen v post-pandemickém období. Jeho osobní ambicí je pomoci tomu, aby se task mining stal ještě rozšířenějším řešením, které na základě poskytnutých dat mění pracovní životy zaměstnanců, ze kterých vymazává nudné a rutinní úkony.

Těším se na příležitost urychlit rozvoj společnosti UltimateSuite tak, aby se stala nezpochybnitelným globálním lídrem v relativně nové oblasti task miningu. Díky němu totiž spolu s našimi klienty ovlivníme zkušenost zaměstnanců. Chci se vybudovat obchodně úspěšnou firmu, o které věřím, že dokáže splnit to, co slibuje. Už nyní se těším, co lidé a firemní kultura, které jsem zatím mohl poznat z prvních interakcí dokáže s mojí zkušeností v zádech,“ odpovídá Kai Ahrendt na otázku, proč se rozhodl připojit do UltimateSuite týmu a jaké jsou jeho cíle coby nového obchodního ředitele.

John Giannitsis je nově zodpovědný za expanzi společnosti UltimateSuite na americkém trhu. Od listopadu totiž nastupuje jako nový Senior Viceprezident pro prodej v Severní Americe. Giannitsis za svoji profesní minulost vybudoval týmy, jejichž příjmy prudce rostly. Vždy se spolupodílel na prodeji řešení, které jsou zaměřené na potřeby zákazníků a pomáhají řešit problémy jak v korporacích, tak v malých a středních firmách. V minulosti působil například ve společnosti Rational Software, MKS, Keynote Systems, a naposledy byl v Electric Cloud. John Giannitsis výrazně pomohl tomu, že tyto firmy získávali nové spokojené zákazníky. Není náhodou, že všechny tyto projekty vyústily v akvizice těchto jednotlivých společností.

Giannitsis se spolupodílel na zavádění různých technologií v oblasti automatizace a analytiky, a to nejen ve společnosti Electric Cloud a navíc v době, kdy byly tyto obory ještě ve svých raných fázích. Díky svým prokazatelným a opakovatelným zkušenostem s budováním týmů zaměřených na zákazníky a špičkovému řešení UltimateSuite v oblasti zvané Task Mining, má John jedinečnou možnost podmanit si americký trh. Buce firmám pomáhat řídit jejich provozní efektivitu, napříč všemi vertikálami. Ve firmách, které se snaží zlepšit interakci se zákazníky, urychlit nástup zaměstnanců, identifikovat úzká místa v systému napříč svými podnikovými technologiemi a prosazovat definované postupy s cílem maximalizovat využití pracovní síly.

Loni nás společnost Gartner označila za jednoho z průkopníků a vzorů v oblasti task miningu. Přestože jsme jako UltimateSuite oficiálně vznikli až vloni, své zkušenosti s klienty a task miningem získáváme již od roku 2017. Tedy ještě předtím, než se v oboru vůbec začalo hovořit o technologii označované jako „Task Mining“. I díky tomu již máme vyvinutý software, který je možné nainstalovat během pár minut a do měsíce z něj získat cenná data. Na základě našich vhledů mohou manažeři svým zaměstnancům ulehčit jejich každodenní pracovní život. Našim cílem je zbavit lidi nezajímavé rutiny a pomoci jim trávit svůj pracovní čas smysluplně. Ve světě je stále více firem, které naši vizi sdílí. Jsem šťastný, že nám je Kai a John pomohou oslovovat a naše řešení nabízet na globálních trzích. Primárně míříme na Evropu a USA. Jsem rád, že je máme v našem asi patnácti členném týmu,“ říká Robert Šamánek, zakladatel a CEO společnosti UltimateSuite.

Startup před nedávnem podpořili také Tensor Ventures, privátní investiční VC fond, který se zaměřuje především na deep tech. „Stavíme mezinárodní management s místní znalostí byznysu v USA a západní Evropě. Jako UltimateSuite chceme aktivně definovat směřování Task miningu, proto připravujeme rychlou expanzi a vstup dalších investorů. V tomto kontextu nás těší, že jsme již nyní oslovování finančními a strategickými zájemci z celého světa,“ uzavírá Šamánek. Díky investici pražská technologická firma valuací překročila laťku 10 milionů eur, resp. 250 milionů korun. Na transakci se podílel i soukromý investor Michal Poplar – Rostock.

O UltimateSuite

Startupový projekt UltimateSuite vznikl v roce 2021 spin-offem od softwarové společnosti StringData. Software této české technologické firmy provádí tzv. task mining – získává data z reálného provozu a analyzuje činnosti konkrétních pozic v konkrétních úkolech. Task mining je novou IT doménou příbuznou se známějším process miningem. Slouží jako podklad pro analýzu produktivních činností a umožňuje identifikaci úzkých míst v procesech, které ztěžují zaměstnancům výkon jejich práce. UltimateSuite je globálně průkopníkem této metody a byl také v roce 2020 jako vzor task mining softwaru označen i prestižní analytickou společností Gartner.