V Lékárna.cz se plošně testují zaměstnanci a platí systém opatření

Chrudim, 18. listopadu 2021 – Celý systém ochrany zdraví svých zaměstnanců rozjeli tento týden ve společnosti Pears Health Cyber, která mj. provozuje v Chrudimi největší lékárnu na českém internetu Lékárna.cz. Zahrnuje aktuální mimořádná opatření, nařízení i benefity zaměstnavatele v souvislosti s nákazou covid-19. 

„Nečekáme, co a kdy konečně vyhlásí vláda, začali jsme plošně testovat zaměstnance už na začátku tohoto týdne, a to v provozech, kde si nemůžeme dovolit výpadek: v logistice a zákaznickém centru Lékárna.cz v Píšťovech. Ostatní zaměstnance v kancelářích jsme poslali na home office,“ shrnuje Vladimír Finsterle, zakladatel a výkonný ředitel společnosti. Plošným testováním chce společnost vyloučit přenos nákazy, takže zaměstnanci s pozitivním testem (opakovaným) neumožní nastoupit na směnu, ale pošle ho na PCR test. Zatím taková situace ale nenastala.

Systém ochrany zdraví zaměstnanců zahrnuje kromě plošného testování a homeoffice také testování na protilátky zdarma, které využilo cca 75 % zaměstnanců a ocenilo ho jako zajímavý benefit. „Na pracovištích jsou k dispozici respirátory a dezinfekce, trváme na bezpečných 1,5metrových rozestupech, když si zaměstnanci potřebují čas od času odložit respirátor. Ta opatření jsou často nepříjemná a budí diskuse, ale stále zdůrazňuji, že jsou mimořádná a nebudou s námi doufám navěky. Očkování a příp. jeho posilující 3. dávku v aktuální situaci stále zaměstnancům aktivně doporučuji jako projev odpovědnosti nejen k vlastní rodině, ale i dalšímu fungování firmy a pracovnímu kolektivu. A stále umožňujeme zaměstnancům konzultovat svá duševní dilemata nebo obtíže u vybraných psychologců zdarma, protože doba je opět náročná nejen na obranyschopnost organismu, ale i na psychiku,“ dodává V. Finsterle. 

Každý zaměstnanec také dostal od společnosti zdarma přípravky na posílení imunity v hodnotě 500 Kč. Vybrali jim je lékárníci z Lékárna.cz a doplnili doporučením, jak a kdy přípravky užívat, aby jejich působení bylo maximální. Firma investovala do ochrany zdraví svých zaměstnanců v aktuální podzimní pandemické situaci už půl milionu korun. 

Systém ochrany zaměstnanců platí pro provozy společnosti v Chrudimi i v Praze až do odvolání a počítá se s jeho průběžnými úpravami tak, aby chránil zdraví zaměstnanců podle potřeb společnosti i v souladu s mimořádnými opatřeními, které vyhlašuje vláda.  

Systém ochrany zaměstnanců společnosti Pears Health Cyber: 

  • Plošné testování ve vybraných provozech
  • Testování na protilátky
  • Dodržování pravidla  3R
  • Nařízený homeoffice tam, kde to je možné.
  • Balíčky na podporu imunity. 

Společnost Pears Health Cyber má 116 zaměstnanců (z toho je 86 % žen), sídlí v Praze a v Chrudimi.

Související odkazy: Pears Health Cyber, Lékárna.cz, Vladimír Finsterle

O Pears Health Cyber: Vznikla v roce 1999, poskytuje konzultační služby v oblasti digitálního marketingu, provozuje elektronickou univerzitu EUNI pro lékaře a lékárníky. Provozuje první a největší internetovou lékárnu v ČR. „Na konci všech našich aktivit vždycky musí být šťastný klient, ať už jím je pacient, zákazník nebo zaměstnanec,“ zdůrazňuje PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel a majitel společnosti Pears Health Cyber.