Projekt Hadí čarodějky od Yangtian Li ukazuje schopnost NVIDIA Studio podstatně urychlit práci s 2D i 3D grafikou

Yangtian Li je zkušená ilustrátorka a designérka výtvarných konceptů. Aktuálně působí v Singularity 6. Má zkušenosti s prací na známých sériích jako Call of Duty, Magic: the Gathering nebo Vainglory. Její tvorba se objevuje také v knižních ilustracích a časopisech.

V nejnovějším díle „In the NVIDIA studio“ si představíme tvorbu Hadí čarodějky inspirované tradičním čínským folklórem a tribální černou magií. Obraz vznikal v prostředí Adobe Photoshop a ve finální fázi jeho tvorby nachází k dosažení efektu připomínajícího skutečnou malbu uplatnění filtr Liquify. Právě Liquify je jednou z více než třech desítek funkcí v populárním editoru, které využívají AI akcelerovanou pomocí GPU. Detailní informace včetně přehledného tutorialu a grafiku ve vysokém rozlišení nabízí aktuální blog: https://blogs.nvidia.com/blog/2022/05/03/in-the-nvidia-studio-may-03/

Při každodenní práci Yangtian Li využívá software nejen pro 2D, ale  i 3D grafiku a z GeForce RTX a platformy NVIDIA STUDIO. „Mít špičkovou GPU opravdu pomáhá urychlit tvůrčí proces při používání programů Blender, Zbrush a dalších,“ komentuje volbu hardware grafička. Zrychlení je podle ní patrné zejména při renderingu v Blender Cycles 3.0. S GPU GeForce RTX ve svém notebooku dosahuje výsledků, které jsou i více než 5× rychlejší ve srovnání s MacBookem Pro M1 Max nebo samotným CPU.  

O NVIDIA Studio

Platforma NVIDIA Studio sdružuje nástroje a technologie pro notebooky i pracovní stanice. Všem tvůrcům po celém světě nabízí možnost využít síly GPU z rodiny NVIDIA RTX ke zefektivnění pracovních postupů a ušetření drahocenného času stráveného například vykreslováním složitých scén. Zařízení s tímto označením pak zaručují pečlivou volbu komponent pro kreativní činnosti, jakými jsou například střih videa nebo práce s 3D grafikou.