Diskus se stal autorizovaným distributorem firmy OCZ Technology

Diskus se stal autorizovaným distributorem firmy OCZ Technology pro distribuci SSD disků, jejich příslušenství a USB flash pamětí. V portfoliu značky jsou SSD disky s rozhraním: PCI-Express, SATA II, HSDL, USB 3.0.

PCI-EXPRESS

Přídavné karty OCZ PCI-Express povyšují ukládání dat na nejvyšší úroveň. Karty PCI-Express obsahují speciální bootovací SSD disky, které použitím vysokorychlostní architektury karet PCI Express spolu s technologií polí RAID obchází omezení SATA.

SATA II

Polovodičové pevné disky OCZ SATA II jak v běžném, tak i průmyslovém provedení překonávají hranice datových uložišť ve výkonu, údržbě i ceně. S prokazatelně vysokou přenosovou rychlostí disky OCZ poskytují bezkonkurenční výkon a spolehlivost, jsou dodávány v různých kapacitách a velikostech, vhodných pro rozličné použití.

HSDL

Diskové rozhraní OCZ HDSL (High Speed Data Link) řeší omezení rychlosti standardních rozhraní. SSD disky jsou připojeny touto vysokorychlostní technologií, a pro ještě vyšší výkon mohou být kanály HSDL navzájem kombinovány.

USB 3.0

Vysoká rychlost tradičních SSD disků může být využita i v případě externích datových uložišť. OCZ USB 3.0 disky překonávají externí pevné disky bezkonkurečním výkonem a životností. Jsou ideálním řešením pro zákazníky požadující špičkovou technologii při zpracování digitálních dat včetně videa s vysokým rozlišením, grafiky a hudby.

SSD příslušenství

Příslušenství OCZ SSD jsou navržena tak, aby usnadnila instalaci a upgrade systémů.

Společnost OCZ Technology Group byla založena v roce 2002 v San Jose, Kalifornie Společnost staví na svých znalostech v oblasti vysokorychlostních pamětí, aby se stala dominantním hráčem ve výrobě a distribuci solid state disků (SSD), technologie, která nahradí tradiční točivé magnetické pevné disky (HDD). SSD jsou rychlejší, spolehlivější a používají podstatně méně energie než pevné disky používané dnes ve většině počítačů. Kromě technologie SSD nabízí OCZ nabízí také vysoce výkonné komponenty pro výpočetní zařízení a systémy, včetně enterprise třídy produktů pro správu napájení a také špičkové řešení pro hraní počítačových her.

Společnost Diskus zařazením produktů OCZ Technology  do svého portfolia posiluje svou pozici v oblasti distribuce produktů pro ukládání dat.

Produktovým manažerem  značky je Petr Michálek