Sharp vyvinul a představuje nový senzor blízkosti# s integrovaným senzorem okolního osvětlení

Společnost Sharp vyvinula a představuje nový senzor blízkosti GP2AP020A00F s integrovaným snímačem okolního osvětlení. Díky dosažení nejmenší  vyráběné velikosti (4 x 2 x 1,2 mm) je ideální pro použití v chytrých telefonech a dalších mobilních zařízeních, a je jedním z nejlepších výrobků v odvětví# pro detekování extrémně nízkých úrovní světla. (TZ)

Mobilní zařízení jako jsou chytré telefony, jsou stále rozšířenější a čím dál častěji využívají dotykové panely, které umožňují ovládání pomocí dotyků prstů. Taková mobilní zařízení mají světelný senzor, který upravuje jas LCD obrazovky v závislosti na okolním osvětlení a zajišťuje tak, aby LCD obrazovka byla vždy dobře viditelná a čitelná. Mají také senzor blízkosti, který po zjištění, že tvář uživatele je příliš blízko (při telefonování) automaticky  vypne LCD displej pro snížení spotřeby energie a což také zabraňuje neúmyslnému spuštění aplikace dotykem tváře uživatele při telefonování.

Model GP2AP020A00F integruje senzor blízkosti se senzorem okolního osvětlení do jedné komponenty. Použitím pouze jednoho čipu na rozdíl od dvojice čipů u předchozího výrobku# dosáhl Sharp nejmenší v odvětví vyráběnou velikost (přibližně o 16% menší než u předchozího výrobku). To přináší větší volnost při navrhování konstrukce mobilních zařízení a umožňuje jim zmenšit svou velikost.

Tento produkt má také obvod pro zpracování digitálního signálu ve vysokém rozlišení pro vylepšení citlivosti vnímání světla a přesnější zpracování. Model GP2AP020A00F dokáže rozpoznat intenzitu osvětlení až na tak nízké úrovni jako je 0,02 luxu (v porovnání s 0,1 luxu u jeho předchůdce), což znamená jednu z nejlepších schopností v odvětví detekovat světlo. Světelné senzory skryté na povrchu mobilních zařízení byly obvykle v barvách s vysokou světelnou propustností, ale tento produkt může mít stejnou barvu jakou má mobilní zařízení a stále bude schopný detekovat okolní osvětlení.

Produkt

Senzor blízkosti s integrovaným světelným senzorem

Produktové  jméno

GP2AP020A00F

Cena (včetně daně)

170 jenů

Začátek expedice vzorků

25. července 2011

Začátek sériové výroby

30. srpna 2011

Měsíční produkce

1 000 000 kusů

Hlavní rysy:

  1. Dosahuje nejmenší vyráběné velikosti (4,0 x 2,0 x 1,2 mm), díky integraci světelného senzoru a snímače blízkosti v jediném čipu.

  2. Může detekovat osvětlení už od úrovně 0,02 luxu (v porovnání s 0,1 luxu u jeho předchůdce), což  znamená jednu z nejlepších schopností v odvětví detekovat světlo.

Specifikace (Ta = 25°C)

Napájecí napětí 1.7 až 3.6 V
Detekční vzdálenost TYP 60 mm
Min. citlivost detekce světelného senzoru 0,02 lx
Maximum citlivosti vlnové délky 560 nm
Provozní teplota -35 až +85°C
Vnější rozměry 4,0 x 2,0 x 1,2  mm