Samsung Galaxy SII se stal Mobilem roku 2011

Praha, 24. listopadu 2011 –  „Mobilem roku 2011“ se ve 14. ročníku ankety na Mobil.cz stal bezkonkurenčně Samsung Galaxy SII. Rozhodly o tom hlasy více než 30 tisíc čtenářů portálu iDnes.cz. Anketa probíhala od 1. do 20. listopadu. Samsung Galaxy SII získal zároveň ocenění „Multimediální monstrum“ v kategorii, kterou hodnotila odborná porota. Porota rovněž udělila ocenění „Dostupný smartphone“ mobilnímu telefonu Samsung Galaxy Ace. (TZ)

„Samsung Galaxy SII je přístroj, na který jsme právem hrdi. Dokazují to ocenění a výsledky recenzí telefonu, které postupně získáváme z celého světa,“ říká Zdeněk Paškevič, produktový manažer divize Telco společnosti Samsung.

V anketě Mobil roku čtenáři hlasovali výhradně mezi chytrými telefony prodávanými na českém trhu. Každý hlasující mohl v anketě zvolit tři telefony. Samsung Galaxy SII s operačním systémem Android skončil na prvním místě s odstupem několika stovek hlasů před druhou příčkou.

Samsung Galaxy SII získal rovněž prvenství v prodejích po celém světě. Jen za první měsíc po uvedení na trh se v Jižní Koreji prodalo 1 milion kusů. V současné době Samsung globálně registruje více než 10 milionů prodaných přístrojů.

Samsung Galaxy SII je vybaven operačním systémem Android a celkově vyniká vlastnostmi, kterým lze v současné chvíli těžko konkurovat. Ve svém tenkém a lehkém těle ukrývá dvoujádrový procesor, který zaručuje nadstandardní výkon. Vyznačuje se rovněž prostorným a jasným Super AMOLED Plus displejem o velikosti 4,27 palců. Na své si díky rychlosti přijdou všichni uživatelé, kteří vyhledávají rychlé surfování po internetu, multitasking srovnatelný s PC anebo špičkovou grafiku a okamžitě reagující 3D uživatelské rozhraní na velkém displeji.

Kompletní pořadí ankety Mobil roku 2011

*převzato z internetového serveru Mobil.cz

O společnosti Samsung Electronics

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2010 dosáhla tržeb ve výši 135,8 miliard amerických dolarů. Společnost Samsung Electronics zaměstnává zhruba 190 500 pracovníků ve 206 pobočkách v osmašedesáti zemích po celém světě a je rozdělena do osmi nezávislých obchodních společností: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor and LCD. Značka Samsung Electronics je jednou z nejdynamičtěji rostoucích globálních značek dneška. Samsung Electronics je předním výrobcem digitálních televizorů, paměťových čipů, mobilních telefonů a TFT-LCD displejů.

Více informací naleznete na www.samsung.cz a www.samsung.cz/blog.