Meteoskop.cz předpovídá jako jediný počasí pro 15 tisíc míst po celé ČR

Praha, 23. srpen 2012 – V průběhu letošního léta se na českém internetu objevil nový portál zaměřený na předpověď počasí – Meteoskop.cz. Mezi uživateli si velmi rychle našel své fanoušky zejména pro svoji přehlednost. Jako první český web nabízí i unikátní meteogramy s dosud nevídanou třídenní hodinovou předpovědí. (TZ)

Čím se tedy Meteoskop.cz může chlubit? „Jsme schopni zobrazit předpověď počasí pro více než 15 000 míst v České republice. Každý si může najít předpověď pro svou obec nebo její blízké okolí,“ komentuje hlavní výhodu provozovatel portálu Meteoskop.cz Jan Raab. Stačí zadat kýžené místo do vyhledávače na webu.

Podrobný vývoj počasí

Podobně jako na pocasi.idnes.cz je i zde k dispozici mapka s předpovědí a časovou osou. Kromě ní však portál nabízí podrobný vývoj počasí v hodinovém intervalu pro zvolené místo na tři dny dopředu. Návštěvník se tak nejen dozví vývoj teploty, ale například i rychlost větru a stupeň vlhkosti či výši srážek pro konkrétní hodinu na jednom místě bez nutnosti se nořit hlouběji do stránek webu. „Chceme, aby si lidé mohli zjistit více podrobností o počasí v konkrétní čas, který je zajímá,“ dodává Jan Raab.

Přehledně v grafech

Neposlední novinkou je pak meteogram, který zachycuje vývoj všech ukazatelů v přehledném grafu s možností odečíst aktuální předpovídanou hodnotu z libovolného bodu. Tento způsob zobrazení předpovědi doposud žádný konkurenční portál nenabízí. „Takto podrobné informace nabízí pouze www.chmi.cz, avšak Meteoskop klade důraz na přehlednost a srozumitelnost. Cílem je, aby se každý návštěvník dostal rychle a snadno k informacím, které ho zajímají,“ zakončuje Jan Raab.

Podle údajů z Google Analytics navštívilo tento portál za první měsíc zkušebního provozu již více než 15 000 unikátních návštěvníků. Téměř 60 % z nich se pravidelně vrací.

Aktuální předpověď na Facebook

To, že je hlavním cílem nového portálu uživatelská příjemnost, nedokládá pouze přehlednost stránek, ale také další služby, které nabízí. Příkladem je funkce pro vložení aktuální předpovědi na Facebook. Majitelé webových stránek si mohou na své stránky vložit widget s aktuální předpovědí nebo meteogramem.

Pro horké počasí v těchto dnech připravil Meteoskop.cz navíc jeden vtípek – stačí zadat na webu jako hledané místo „Chci zimu“.

Více se o portále dozvíte na stránkách http://www.meteoskop.cz nebo na níže uvedených kontaktech:

O společnosti Capsa.cz

Capsa.cz je webový systém pro trvalé sdílení dat v týmu a správu projektů. Jde o komplexní nástroj pro práci v týmu, jež mohou sdílet a společně pracovat se svými daty, ať už jde o klasické kancelářské soubory, o správu kalendářů s připomínkami, adresáře kontaktů, zasílání vzkazů nebo o správu úkolů. Velkou výhodou Capsa.cz je pak verzování dat, tedy možnost vrátit se kdykoliv k předchozí uložené verzi souboru.

Uživatelé mohou získat až 500 GB prostoru, možnost přistupovat k datům vzdáleně přes FTP, webové rozhraní nebo síťový disk zobrazující se uživateli ve složce Tento počítač jako běžný disk. Capsa.cz garantuje dostupnost z 99,5 %, má zavedenu technickou podporu non-stop a nabízí rovněž zavádění a import dat nově registrovaných uživatelů.

Společnost také spravuje portál Úschovna.cz, nejznámější server pro sdílení objemných datových zásilek v České republice. Více informací získáte také na http://www.capsa.cz.