Analyzátor NFC zjistí, jak peníze létají vzduchem

Přes NFC si dotykem svého mobilu otevřete garáž nebo koupíte v tramvaji jízdenku. V marketu si zaplatíte nákup. Prokážete se některou svou osobní průkazkou, které už konečně nemusíte nosit. Hravě poberete i uplatníte věrnostní kupóny z třicátéhopátého obchodu a osmé restaurace. Před prvním rande si tak vyměníte s protějškem svá telefonní čísla, obchodní partneři celé vizitky. Z reklamního plakátu si koupíte lístek na koncert nebo do kina, kterým Vás později turniket pustí. (TZ)

Napřed ale musí vzniknout mnoho nových zařízení a služeb. AXONNET nyní uvádí na český trh analyzátor  „ComProbe NFC Protocol Analyzer“ od amerického výrobce Frontline, který je pro kvalitní vývoj takových aplikací nezbytný. Snímací sonda analyzátoru se vejde do ruky a jednoduše se připojí na port USB měřícího počítače.

Vojtěch Kment, jednatel AXONNET, říká: „Dotek – je zcela nový způsob použití chytrých telefonů. Pécéčka jsou chytřejší, ale dotýkat se jimi nelze. Šanci navrhnout nové zařízení, ale vymyslet i světově úplně nový druh služby, mají nyní i čeští vývojáři. Analyzátor jim umožní dostat produkt na trh rychleji, což pro úspěch je kritické“.

Stále více výrobců vybavuje své nové mobilní telefony NFC.

V ČR od léta 2012 běží pilotní projekt plateb mobilními telefony ve spolupráci společností Telefónica O2, Komerční banka a Visa. Zde analyzátor může sledovat bezdrátové přenosy dat znamenajících peníze mezi mobily a platebními terminály i ověřovat jejich vzájemnou kompatibilitu.

Prezident společnosti Frontline David Bean komentuje: „Technologie NFC skutečně vzlétá – očekáváme podstatný růst implementací NFC během příštích 5 let. Vidíme vývoj více a více zařízení vybavených NFC, protože to je technologie, která skutečně činí život lidí snazším.“

O Frontline Test Equipment, Inc.

Frontline je světově vedoucí výrobce protokolových analyzátorů pro Bluetooh a doprovodných služeb, jako jsou testy interoperability (IOT). Analyzátory Frontline používá 84 společností z Fortune 100. Řada analyzátorů ComProbe pro Bluetooth je de facto průmyslovým standardem a je užívána stovkami společností globálně, včetně CSR, Broadcom, Atheros, Apple, Nokia, Samsung, Sony, Toshiba, Panasonic a Marvell. Technologie Frontline byly integrovány do kvalifikačního nástroje PTS sdružení Bluetooth SIG, který rozhoduje o splňování standardů interoperability zařízení Bluetooth. Frontline udržuje největší knihovnu zařízení s Bluetooth pro použití v IOT.

O AXONNET spol. s r.o.

AXONNET je autorizovaný prodejce Frontline pro ČR od roku 1995. Na specializovaném trhu získal pro Frontline během let řádově desítky zákazníků z různých odvětví: řídící technika, vývoj software pro bankovnictví, datová komunikace, telekomunikace. Má zkušenosti s dodávkou a podporou všech druhů analyzátorů Frontline.