Nokia představuje model Nokia 105

Praha, Česká republika – Společnost Nokia dnes představila model Nokia 105, nejnovější přírůstek do jejího portfolia klasických mobilních telefonů. Nový telefon je dostupný v azurové nebo černé barvě a disponuje barevným displejem, který jej na první pohled odlišuje od ostatních telefonů této cenové kategorie. Nokia 105 – nástupce vysoce úspěšného modelu Nokia 1280, kterého se prodalo přes 100 milionů kusů – nabízí špičkový design a důležité doplňky pro každodenní používání jako je FM rádio, mluvící hodiny a svítilna, což z něj dělá ideální telefon pro ty, kteří se s mobilním telefonem setkávají poprvé v životě. (TZ)

S klávesnicí odolnou proti prachu i vlhkosti a výjimečnou výdrží na baterii překračující hranici jednoho měsíce mezi dvěma nabitími, může Nokia 105 velmi dobře posloužit i jako záložní telefon například v situacích, kdy lidé chtějí svůj chytrý telefon raději nechat doma.

Pestré barvy a nezbytné nástroje

Nokia 105 určená pro jednu SIM kartu nabízí 1,45“ plnobarevný displej, uživatelsky přívětivé ovládání a je vybavena řadou nástrojů pro produktivitu a volný čas jako jsou:

  • FM rádio*, až pět předinstalovaných her, budík s podporou pro více časů buzení, mluvící hodiny a svítilna
  • služba Nokia Life** poskytující tipy z oblasti vzdělávání a zdraví stejně jako zábavný obsah
  • pohotovostní doba: až 35 dní
  • doba hovoru: až 12,5 hodiny.

„Se svými pestrými barvami a krásně jednoduchým designem je Nokia 105 telefonem, který vybočuje z řady a přitom nabízí cenu, která je přijatelná pro většinu zákazníků kdekoliv na světě,” řekl Timo Toikkanen, výkonný viceprezident divize Mobilní telefony společnosti Nokia. „Jedná se o přirozeného nástupce modelu Nokia 1280, který pomohl více než sto milionům lidí seznámit se spolehlivostí a kvalitou, kterou představuje značka Nokia.“

Nokia 105 je dostupná v černé a azurové barvě s předpokládanou prodejní cenou ve výši 15 euro bez daní a dotací. Na trhu se objeví v průběhu 1. čtvrtletí a bude se prodávat v Číně, Egyptě, Indii, Indonésii, Nigérii, Rusku, Vietnamu a na dalších trzích v Africe, Asii a Pacifiku, Evropě a na Středním východě.

Fotografie telefonu naleznete na Nokia.com/press.

*vyžaduje použití náhlavní soupravy
**Dostupné v Indii, Číně, Indonésii, Nigérii a brzy i v Keni

O společnosti Nokia

Společnost Nokia je globálním leaderem v oblasti mobilních komunikací, jehož produkty se staly integrální součástí životů lidí po celém světě. Každý den více než 1,3 miliardy lidí používá svůj telefon Nokia k zachycení a sdílení zážitků, přístupu k informacím, k nalezení cesty nebo jednoduše k tomu, aby si spolu popovídali. Technologické a designové inovace společnosti Nokia z této značky vytvořily jednu z nejznámějších značek světa. Pro více informací navštivte http://www.nokia.com/about-nokia.