Věc: Analyzátor ComProbe BPA600 pro snazší měření a nové Bluetooth 4.x

AXONNET, spol. s r.o. uvádí na český trh protokolový analyzátor „ComProbe BPA600“ od amerického výrobce Frontline Test Equipment, Inc., pro duální měření protokolů Bluetooth 4.0. vč. Bluetooth Low Energy. (TZ)

Tento přenositelný, z USB napájený, analyzátor umožňuje snadněji než kdykoli dříve snímat komunikaci Bluetooth a přináší pružnost měření bez nastavování rolí uzlů. Obsahuje dostatek nezávislých přijímačů, aby mohl měřit všechny běžné i budoucí scénáře Bluetooth sítí. Připravuje vás i pro budoucí úspěch s měřením specifikací Bluetooth 4.1, jejichž schválení a podpora se očekává koncem 3Q 2013.

„Z nového analyzátoru BPA600 jsme velmi vzrušeni“ říká David Bean, prezident společnosti Frontline. „Snímání komunikace bez rolí činí měření snazším. Již nepotřebujete určovat role master nebo slave, prostě začnete měřit. S jeho malými rozměry a napájením z USB můžete již měřit kdekoli potřebujete, i mimo laboratoře“. Vojtěch Kment, ředitel AXONNET, dodává: „Nová analyzační jednotka je platformou pro další léta. Ovládání i měření budou mnohem snazší a dostačovat i pro velmi složité varianty použití Bluetooth. Každý rok se nyní uvádí na trh přes miliardu zařízení s Bluetooth a s využitím Bluetooth Low Energy se otvírají nové aplikace i pro české vývojáře“.

Frontline používá modulární přístup k analyzátorům. V kombinaci s ComProbe NFC vývojáři mohou zachytit i párování Bluetooth mimo pásmo (out of band Bluetooth pairing) a sledovat dekódovanou komunikaci v Bluetooth. V kombinaci s ComProbe 802.11 lze sledovat paralelní komunikaci Bluetooth s WiFi včetně zobrazení všech paketů v rámci jednotného uživatelského rozhraní tzv. koexistence.

O Frontline

Frontline je světově vedoucí výrobce protokolových analyzátorů pro Bluetooh a doprovodných služeb, jako jsou testy interoperability (IOT). Analyzátory Frontline používá 84 společností z Fortune 100. Řada analyzátorů ComProbe pro Bluetooth je de facto průmyslovým standardem a je užívána stovkami společností globálně, včetně CSR, Broadcom, Atheros, Apple, Nokia, Samsung, Sony, Toshiba, Panasonic a Marvell.

Frontline udržuje největší knihovnu – sbírku zařízení s Bluetooth pro použití v IOT službách. Technologie Frontline byly integrovány do kvalifikačního nástroje PTS sdružení Bluetooth SIG, který rozhoduje o splňování standardů interoperability zařízení Bluetooth.

O AXONNET

AXONNET spol. s r.o. je autorizovaný prodejce Frontline pro ČR od roku 1995. Na specializovaném trhu získal pro Frontline během let řádově desítky zákazníků působících v řadě různých odvětví: řídící technika, vývoj software pro bankovnictví, datová komunikace, telekomunikace. Má zkušenosti s dodávkou a podporou všech druhů analyzátorů Frontline.