Nový přístroj Fluke 1730 Energy Logger zjednodušuje odhalení plýtvání elektrickou energií

PRAHA, Česká republika – Společnost Fluke Corporation představuje přístroj Fluke 1730 Energy Logger, intuitivní a snadno použitelný nástroj, který umožňuje shromažďování dat o energii na profesionální úrovni. Přístroj Fluke 1730 je novátorský tím, že umožňuje spolehlivý sběr energetických údajů široké kategorii pracovníků údržby z různých oborů; dodávaný software Fluke Energy Analyze navíc rozšiřuje své možnosti analýzy a sestavování zpráv pro potřeby správců objektů a nyní je schopen plnit pokročilé analytické požadavky elektroinženýrů. (TZ)

I v dobře udržovaných objektech může docházet k plýtvání energií. Nejčastěji je to zaviněno nedostatky samotných zařízení a systémů nebo jejich provozem ve vyšších sazbách elektrické energie definované dodavatelem. Detekce takového plýtvání vyžaduje záznam spotřeby elektrické energie v čase pomocí nákladných analyzátorů obsluhovaných vysoce kvalifikovanými techniky. Tyto náklady a požadavky na kvalifikaci bohužel znamenají, že pro mnoho objektů jsou audity spotřeby energie nedostupné.

Přístroj Fluke 1730 Energy Logger tuto situaci zásadně mění. Fluke 1730, efektivní nástroj pro záznam spotřeby energie s jednoduchým intuitivním ovládáním, umožňuje technikům okamžitě provádět rozbory elektrické zátěže a záznamy spotřeby energie. Výsledek poskytuje správcům objektů informace nezbytné k určení míst na úsporu energie a určení jejich priorit.

Tento kompaktní přístroj provádí klíčová měření napětí, proudu, příkonu a účinnosti, a pomáhá tak určit oblasti, ve kterých dochází k plýtvání energií. Všechny naměřené hodnoty jsou automaticky zaznamenány a během záznamu je lze prohlížet. Běžné chyby v zapojení odstraňují upravené kabely, digitální kontrola a automatické opravy všech připojení; interval lze nastavit pomocí průvodce na obrazovce. Fluke 1730 nabízí také nejvyšší bezpečnostní kategorii v oboru (600 V CAT IV/1000 V CAT III), může být napájen přímo z měřeného obvodu, čímž odpadá potřeba samostatné síťové zásuvky, a je vybaven dvěma USB porty, které umožňují jednoduché stažení údajů do počítače nebo na standardní USB flash disk.

Údaje zaznamenané přístrojem Fluke 1730 lze importovat do softwaru Fluke Energy Analyze pro další zpracování a archivaci. Tento software umožňuje uživateli analyzovat energetické a zátěžové profily včetně přiblížení a oddálení podrobností, přidávat k datům poznámky, obrázky a další informace, pokrýt několik relací záznamu, vytvářet sestavy a exportovat výsledky měření.

Další informace o přístroji Fluke 1730 Energy Logger získáte na webu: http://www.fluke.cz …, pokud chcete zhlédnout videa o řadě Fluke 1730 (včetně úvodu do sledování spotřeby energie, vyčíslení spotřeby energie, úspory peněz a dalších), přejděte na adresu: http://www.fluke.cz/…

Další informace o přístrojích Fluke a aplikacích a pomoc s vyhledáním nejbližšího distributora lze získat na e-mailu info@fluke.cz nebo na webových stránkách společnosti Fluke na adrese http://www.fluke.cz.

FOTOGRAFIE produktu jsou ZDE (http://bit.ly/166NBRf).

# # #

O společnosti Fluke

Společnost Fluke, založená v roce 1948, je významný světový výrobce kompaktních profesionálních elektronických měřicích přístrojů. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, konstruktéři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují, vyhledávají poruchy a spravují průmyslové elektrické a elektronické vybavení nebo kalibrační procesy.

Fluke je registrovaná obchodní známka společnosti Fluke ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Uvedené názvy existujících společností a produktů mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků. Další informace naleznete na webu společnosti Fluke.

Sledujte společnost Fluke na síti Facebook (www.facebook.com/flukeczsk).