Virtuální mobilní operátor mobil.CZ vyšle své sim karty do stratosféry

SIM karty MOBIL.CZ zajišťují veškerou komunikaci v rámci projektu Stratocaching, který pořádá server Technet.cz, součást rodiny serverů iDNES.cz, a jeho partnerů. V rámci tohoto unikátního experimentu vynese z pražské Libuše (TZ)

16. listopadu v 9 hodin meteorologický balón osazený kamerami do výšky 30 až 40 kilometrů nad zemí speciální gondolu obsahující 10 kapslí ve tvaru javorového semínka. Kapsle obsahují GPS modul a slot pro SIM kartu MOBIL.CZ. Po dosažení stratosféry budou vypuštěny a po určité době začnou vysílat své souřadnice. To umožní spustit geocachingovou hru o jejich nalezení. Aktuální polohu jednotlivých kapslí bude možné sledovat po registraci na stránce stratocaching.idnes.cz.

MOBIl.CZ jako první operátor v Česku nabízí internet v mobilu zcela ZDARMA. Na všech SIM kartách bude navíc aktivován balíček Datuji v Unii, takže polohu kapslí bude možné sledovat i v případě, kdy by překročily hranice Česka. Všichni nálezci, kteří kapsli vrátí organizátorům soutěže, si budou moci ponechat nalezenou SIM kartu MOBIL.CZ a vyzkoušet si, jaké je to 30 dní za mobilní internet neplatit. Navíc získají kredit v hodnotě 250 Kč, který jim umožní provolat až 100 minut do všech českých sítí nebo poslat 166 SMS zpráv. A samozřejmě, dobitím získají internet v mobilu ZDARMA na dalších 30 dní. SIM karty MOBIL.CZ bude navíc využívat i call-centrum celého projektu.