Nokia představuje Nokia Lumia 1520

Praha, Česká republika – Společnost Nokia oznámila dostupnost šestipalcového chytrého telefonu Lumia 1520. Orientační cena modelu Nokia Lumia 1520 je 16990 Kč. Nokia Lumia 1520 přináší 1080p Full HD displej s úvodní obrazovkou rozšířenou o třetí sloupec živých dlaždic, který umožňuje uživatelům dostat se ke svým oblíbeným aplikacím rychleji a bez nutnosti posouvání se po displeji.  (TZ)

Díky 20Mpx fotoaparátu PureView s optickou stabilizací obrazu, technologií oversamplingu a podporou zoomu mohou uživatelé snadno pořizovat a editovat vysoce kvalitní fotografie. Nokia Lumia 1520 spolu s aplikacemi Nokia Storyteller a Nokia Camera vdechuje život osobním příběhům. Větší displej také usnadňuje využívání Microsoft Office na cestách.

Větší displej umožňuje lépe vyprávět příběhy

Vytváření těch nejkvalitnějších fotografií je s Nokia Lumia 1520 a jejím 20Mpx PureView fotoaparátem s optickou stabilizací obrazu teď ještě snazší. Lumia 1520 staví na inovacích v oblasti fotoaparátu představených v modelu Lumia 1020, které byly nyní optimalizovány pro větší displej a dále vylepšeny, a to včetně nové aplikace Nokia Camera. Nokia Camera integruje ty nejpopulárnější fotografické režimy – Pro, Smart a video – do jediné aplikace pro pořizování fotografií. Podobně jako v případě Lumia 1020 i zde mohou fotografie díky vestavěným možnostem zoomování, změny výřezů a možnosti pořizovat paralelně snímky v nízkém i vysokém rozlišení vyprávět různé příběhy.

Pro pořizování výjimečných videozáběrů zachycuje Nokia Lumia 1520 full HD video spolu s křišťálově čistým zvukem. Telefon se také chlubí technologií Nokia Rich Recording se čtyřmi mikrofony, která nabízí směrový stereo záznam umožňující zachytit zvuk bez ruchů pocházejících z ostatních směrů. Zachycený zvuk je tak přesný a čistý.

Vůbec poprvé také došlo k propojení technologií pro zpracování obrazu PureView a mapových podkladů HERE. Stalo se tak v aplikaci Nokia Storyteller, která v sobě integruje tyto dva charakteristické prvky telefonů Lumia. Prožijte znovu své vzpomínky v nové dynamické a interaktivní formě spolu s aplikací Nokia Storyteller, která automaticky propojuje pořízené fotografie s informacemi o poloze z aplikací HERE a vytváří chronologický obraz cesty na mapě. Zmenšením fotografie odhalíte body zájmu označené na mapě, včetně kontaktních údajů, uživatelských recenzí a dokonce i instrukcí pro navigaci k danému místu. Zobrazování fotografií na mapě umožňuje vzpomínkám skutečně ožít. Navíc je zde k dispozici režim automatického přehrávání videí, animovaných obrázků a sekvenčních pohybů uvnitř statických fotografií.

Buďte produktivnější

Nokia Lumia 1520 umožňuje majitelům díky vestavěnému softwaru Microsoft Office dělat s dokumenty co chtějí a kdykoliv chtějí: zobrazování a editace souborů aplikací Word, Excel a PowerPoint na cestách se díky dodržení původního formátování na 6“ displeji a využití procesoru Qualcomm Snapdragon 800 stává ještě efektivnější. Dokumenty lze navíc zálohovat na 7GB bezplatné a bezpečné cloudové úložiště SkyDrive nebo ukládat na micro SD kartu o velikosti až 64 GB. Díky tomu si můžete být jistí, že každý editovaný dokument budete moci uložit i na cestách.

„Aplikační a grafický výkon, který poskytuje procesor Qualcomm Snapdragon 800 umožňuje společnosti Nokia pokračovat ve vytváření nových a inovativních fotografických nástrojů pro koncové uživatele,“ řekl Raj Talluri, senior vicepresident pro produktový management společnosti Qualcomm technologies, Inc. „Pokročilý stupeň integrace procesoru Snapdragon 800 přináší méně jednotlivých komponent uvnitř telefonu, což znamená také nižší spotřebu energie a celkově menší základní desku, díky které může Nokia vměstnat všechny své nástroje a technologie pro Windows Phone do telefonu s krásným designem.“

Rozšířená úvodní obrazovka umožňuje vidět více

Třetí sloupec živých dlaždic na Nokia Lumia 1520 umožňuje lidem přinést více obsahu, který je pro ně důležitý, přímo na úvodní obrazovku a vidět tak jediným pohledem více ze svého kalendáře, e-mailů, poznámek a hudby. Aktualizace také přináší aplikaci Nokia Glance, která umožňuje při vypnutém displeji zobrazovat upozornění na zmeškané hovory a nové e-maily.

 

Nokia Lumia 1520 v sobě integruje bezdrátové nabíjení a umožňuje využít výhod nové přenosné bezdrátové nabíjecí destičky Nokia DC-50, která pomáhá nabíjet telefony na cestách.

 

Nokia Lumia 1520

Operační systém

Windows Phone 8 s nejnovější aktualizací

HERE navigační a mapové služby

HERE navigační a mapové služby: bezplatné celosvětové HERE Mapy a HERE Autem+; Bezplatná HERE MHD k dispozici ke stažení

Displej

6” full HD 1080p LCD. Skvěle čitelný venku, technologie ClearBlack, High Brightness Mode, čitelný na přímém slunečním světle, Super sensitive touch pro ovládání v rukavicích a ovládání nehty s ochranou prostřednictvím Gorilla glass 2

Akumulátor

3400 mAh s integrovaným bezdrátovým nabíjením (kompatibilní se standardem Qi)

Procesor

2,2 GHz Quad Core Snapdragon 800

Hlavní fotoaparát

PureView 20 MP Auto Focus s optikou ZEISS a optickou stabilizací obrazu (OIS), 2x bezeztrátový zoom, dual LED blesk, 1080p @ 30 fps video s optickou stabilizací obrazu.

Přední fotoaparát

1,2 Skype HD 720p video

Audio

Technologie Rich Recording se čtyřmi mikrofony, Wideband Voice a redukce šumu využívající čtyři mikrofony, Dolby(R) Headphone, grafický ekvalizér, automatické nastavení hlasitosti, FM rádio

Paměť

2 GB RAM, 32 GB interní uživatelská paměť; 7 GB cloudové úložiště SkyDrive, podpora pro až 64 GB micro SD karty

O společnosti Nokia

Společnost Nokia je globálním leaderem v oblasti mobilních komunikací, jehož produkty se staly integrální součástí životů lidí po celém světě. Každý den více než 1,3 miliardy lidí používá svůj telefon Nokia k zachycení a sdílení zážitků, přístupu k informacím, k nalezení cesty nebo jednoduše k tomu, aby si spolu popovídali. Technologické a designové inovace společnosti Nokia z této značky vytvořily jednu z nejznámějších značek světa. Pro více informací navštivte http://www.nokia.com/about-nokia.