Nejvíce sdílené, twítované a lajkované zimní olympijské hry v Soči 2014

Praha, Česká republika – 24. února 2014 – Avaya, přední celosvětový poskytovatel řešení pro spolupráci, jednotnou komunikaci a video spolupráci v reálném čase, networking řešení a souvisejících služeb, oznámila statistiky z provozu páteřní komunikační sítě XXII. zimních olympijských her v Soči. Avaya jako oficiální dodavatel síťového řešení pro ZOH 2014 potvrdila, že letošní hry se do historie zimních olympijských her zapíší dalším rekordem – ZOH v Soči jsou nejvíce online sdílené zimní olympijské hry v historii. (TZ)

Technologie Avaya zprostředkovávají jednoduchou, pružnou a agilní komunikaci uživatelům z řad malých i největších světových podniků. Pro Soči 2014 Avaya poskytla kompletní komunikační infrastrukturu, aby tím umožnila sdílet zkušenosti a zážitky celé olympijské rodině, sportovcům, médiím, organizátorům i fanouškům.

Všechna sportoviště ZOH v Soči 2014 byla pokryta IPTV technologií, která umožnila komplexní zpravodajství. Všech 36 kanálů v HD rozlišení využívalo Avaya páteřní infrastrukturu stejně jako zbytek olympijské sítě, čímž se dosáhlo výrazných úspor a zvýšení efektivity přenosů.

V průběhu her poskytly technologie Avaya připojení k síti pro hlasové, datové a video přenosy více než 40.000 zástupců médií, sportovců a členů jejich týmů, organizátorů a fanoušků.

Avaya po dobu her úzce spolupracovala se všemi technologickými partnery her. Společně realizovali síťové operace pro 11 sportovišť ve dvou olympijských střediscích, tři olympijské vesnice, dvě tisková centra, dvě centra pro slavnostní ceremoniály a dvě operační střediska.

Síťová infrastruktura ve hře:

  • Implementace infrastruktury trvala 18 měsíců

  • Na provozu infrastruktury se podílelo 21 projektových manažerů Avaya a 19 expertů dohlížejících na provoz sítě v režimu 24/7

  • Oproti ZOH ve Vancouveru v roce 2010, kde byl poměr drátové a bezdrátové infrastruktury 4:1, byl poměr v Soči 2014 obrácen, technologie WIFI zde byla primárním přístupem k síti

  • Organizátoři a dobrovolníci použili ke komunikaci 6 500 IP telefonů

  • V celém areálu her bylo použito 2 500 přístupových bodů

  • V rámci projektu bylo položeno 90 km optických kabelů

Povolená hra: Data všude

  • Přes 120.000 zařízení bylo do páteřní sítě Avaya připojeno současně

  • Avaya páteřní síť podporovala 36 HD IPTV kanálů pro přenos multimédií

  • Avaya síť přenesla až 2 terabyte dat denně

  • Tradiční síťové technologie vyžadují až 2 sekundy pro obnovení, síť Avaya lze obnovit během 20 milisekund

ZOH 2014 se konaly ve dnech 6. – 23. února 2014 v přímořském městě Soči. Na olympiádu se kvalifikovalo 88 zemí.

Infografika ke stažení zde:

http://www.flickr.com/photos/pramconsulting/12743056305/sizes/l/

Logo společnosti Avaya v tiskové kvalitě ke stažení zde:

http://www.flickr.com/photos/pramconsulting/12676322245/sizes/l/

O společnosti Avaya

Avaya je přední celosvětový poskytovatel řešení pro obchodní spolupráci a komunikaci příští generace. Různě velkým společnostem po celém světě nabízí řešení pro jednotnou komunikaci, video spolupráci v reálném čase, kontaktní centrum, networking řešení a související služby.

Společnost Avaya pomáhá svým zákazníkům poskytovat lidem ty správné informace ve správný čas a ve správném kontextu, umožňuje obchodním uživatelům zlepšovat svou efektivitu a rychle reagovat na velmi důležité obchodní příležitosti. Jelikož jsou naše řešení založená na otevřených standardech, zákaznicí si mohou vybrat, co jim nejlépe vyhovuje. Pro více informací navštivte www.avaya.com.