DameJidlo.cz má nového šéfa, Tomáš Čupr prodává část svého podílu ve společnosti

Praha, 10. června 2014 – Největší česká rozvozová služba DameJidlo.cz, která v současnosti zprostředkovává rozvoz jídla z více než tisícovky restaurací, má nového šéfa. Po roce a půl existence této jedničky na trhu food delivery její zakladatel Tomáš Čupr předává vedení společnosti Lukáši Uhlovi, který už v DameJidlo.cz nějaký čas působil na pozici provozního ředitele. (TZ)

„Jedná se v podstatě o podobný postup jako před dvaceti měsíci ve Slevomatu. Z DameJidlo.cz se nám podařilo vybudovat natolik silnou a stabilní firmu, abych její řízení mohl předat dál a věnovat se novým projektům,“ vysvětluje Tomáš Čupr. Ten sice za desítky miliónů korun prodává přibližně polovinu svého pětatřicetiprocentního podílu ve společnosti, stále však zůstává jejím jednatelem. „Z DameJidlo.cz se rozhodně nestahuji úplně, i nadále budu působit v pozici garanta růstu a produktového rozvoje“, dodává Čupr.

„Rozvozová služba DameJidlo.cz má správně nastavený model akvizice zákazníků a je dostatečně pevná, abychom se nyní mohli soustředit na dolaďování procesů, rozšiřování řady našich produktů a celkový kontinuální růst,“ upřesňuje ze své pozice nový šéf DameJidlo.cz Lukáš Uhl. Ten dříve působil jako konzultant ve společnosti McKinsey & Company, založil a prodal seznamku Smart-dating.cz a následně také vybudoval e-commerce platformu pro společnost Centrum Holdings, kde poté zastával pozici business developement director.

Více o DameJidlo.cz

DameJidlo.cz je internetovým agregátorem nabídek restaurací s rozvozem, jehož cílem je poskytnout nejjednodušší cestu k objednávce jídla domů nebo do kanceláře. Po zadání adresy server zobrazuje nabídky restaurací, které do požadovaného místa skutečně jídlo dováží. Odpadá tak nutnost telefonického ověřování s restaurací.

Restaurace jsou v nabídce DameJidlo.cz řazeny dle kvality, jež vychází z hodnocení zákazníků, kteří si již jídlo z dané restaurace nechali dovézt. Kromě kvality jídla klade server důraz i na rychlost dodání a cenu rozvozu, což jsou základní podmínky spokojenosti zákazníků.

Za projektem stojí internetový podnikatel Tomáš Čupr a investiční skupiny Miton a Enern. Společně se již podíleli na vybudování serveru Slevomat.cz, který je největším slevovým portálem v České republice. Zkušenosti mají také s expanzí do zahraničí, kde se prostřednictvím Slevomat Group podílí na slevovém trhu na Slovensku, v Maďarsku, Estonsku, Lotyšsku a Litvě. Slevové portály v portfoliu Slevomat Group jsou předními hráči i na zahraničních trzích.