1000 restaurací, 123 měst, 564 podniků s rozvozem zdarma, meziroční růst o více než 120%. To je současné DameJidlo.cz

Praha, 4. srpna 2014 – Největší česká rozvozová služba DameJidlo.cz, která v současnosti rozváží jídlo ve 123 městech, byla v listopadu 2012 první, která v České republice představila online rozvoz jídla. Nyní čítá její portfolio už 1000 restaurací a firma svým více než stodvacetiprocentním meziročním růstem potvrzuje pozici lídra českého trhu food delivery. Za rok a půl existence se jí podařilo vybudovat pevnou síť kvalitních restaurací propojených s efektivní logistikou, dosáhnout počtu 100 tisíc objednávek měsíčně, výrazně zkrátit čas rozvozu a svým zákazníkům průběžně poskytovat mnoho výhod. DameJidlo.cz však především dokázalo změnit pohled Čechů na rozvážené jídlo. (TZ)

Zatímco v minulosti si Češi objednávali většinou pouze pizzu, se zvyšující se nabídkou zapojených restaurací si stále více obliby získávají také kvalitní sushi, burgery nebo asijská kuchyně. „Dřívější vedoucí pozice pizzerií byla dána omezenou mírou dostupnosti rozvozu z jiných restaurací, což se spolu s rozšířením kurýrní sítě i spektra nabízených kuchyní postupem času změnilo,“ vysvětluje Lukáš Uhl, ředitel společnosti DameJidlo.cz. Pizza se celorepublikově sice pořád drží na předních místech, zákazníci DameJidlo.cz si však stále častěji nechávají dovážet pokrmy, na které v minulosti mohli zajít pouze do restaurace. Tento trend je patrný především ve větších městech, v nichž je nabídka různých druhů pokrmů nejširší.

DameJidlo.cz je aktivní vedle Prahy a Brna ve všech krajských městech, dále také v Karlových Varech, Mladé Boleslavi, Zlíně, Znojmu, Liberci a mnoha dalších. Aktuálně umisťuje vlastní kurýrní síť do dalších měst, kterými jsou Pardubice a Olomouc. Většina flotily kurýrní sítě DameJidlo.cz jsou ekologická auta s pohonem na zemní plyn (CNG), dále skůtry a jízdní kola.

Vedle neustálého budování sítě restaurací, u nichž je zásadní kvalita nabízených pokrmů, rychlost servisu a spokojenost zákazníků, se DameJidlo.cz zaměřuje také na zdokonalování své vlastní kurýrní sítě a logistiky celkově.  „Vlastní kurýrní síť považujeme za jeden z klíčových faktorů kvality našich služeb. Umožňuje nám nejen spolupracovat s restauracemi, které svůj rozvoz nemají, ale také kontrolovat a neustále zlepšovat proces doručení pokrmu k zákazníkovi,“ zdůrazňuje význam kurýrního servisu Lukáš Uhl. ”Například zpoždění dodávek jídla dnes nastává jen u 2% zakázek, a to pouze v řádu minut,” dodává Uhl. V rámci speciální garance „do hodiny nebo zdarma“, díky níž zákazník nemusí nic platit, pokud obdrží jídlo později než za 60 minut, zaručuje DameJidlo.cz dobu rozvozu místo původních dvou hodin do méně než hodiny. DameJidlo.cz však snižuje i tuto hranici – v současné době činí průměrný čas rozvozu pouze 40 minut. V Praze 1 dokonce zákazníci mohou využít službu „Expres“, a mít tak čerstvě připravené denní menu na stole již do 20 minut od objednání.

Mezi další služby, které DameJidlo.cz svým klientům standardně nabízí, patří například rozvoz zdarma, platba kartou, vrácení peněz v případě nespokojenosti zákazníka s doručeným pokrmem nebo servisem, možnost objednat jídlo prostřednictvím aplikací pro mobilní telefony, výhodná polední menu, věrnostní program odměňující opakované objednávky nebo benefitní program pro firmy.

DameJidlo.cz v číslech a faktech:

 • Rozvoz ve 123 městech z celkem 1000 restaurací, z nichž 564 rozváží zdarma

 • Rozvoz do 60 minut, v některých případech do 45 minut a na Praze 1 do 20 minut

 • Průměrná doba doručení kurýry DameJidlo.cz je 40 minut;  pouze 2% objednávek mají zpoždění v řádu minut

 • Nejoblíbenější jídla: pizza, burgery, sushi, testoviny, steaky

 • V současnosti přes 100 000 objednávek měsíčně, celkem 1 752 600 objednávek a 2 846 400 doručených porcí jídla za dobu existence

 • 152 800 km ujedou měsíčně brandovaní kurýři DámeJídlo, celkem ujeli 1 833 600 km – 46x objeli zeměkouli

 • Zákaznický servis DameJidlo.cz se svými klienty provolal a prochatoval 14 400 hodin, tedy  přesně 600 dní, což je téměř dva roky čistého času. Vypili u toho 1 236 káv, což je přibližně 250 litrů.

 • Muži versus ženy 55% : 45%

 • Večeře versus obědy 58% : 42%

 • Platba kartou versus hotově versus stravenkami 34 % : 48 % : 18 %

 • Více než 120% je meziroční růst DameJidlo.cz

 • Největší zájem o rozvoz jídla je v Praze a Brně – 70% celkového obratu

Více o DameJidlo.cz

DameJidlo.cz je internetovým agregátorem nabídek restaurací s rozvozem, jehož cílem je nabídnout nejjednodušší cestu k objednávce jídla domů nebo do kanceláře. Po zadání adresy server zobrazuje nabídky restaurací, které do požadovaného místa skutečně jídlo dováží. Odpadá tak nutnost telefonického ověřování s restaurací.

Restaurace jsou v nabídce DameJidlo.cz řazeny dle kvality, jež vychází z hodnocení zákazníků, kteří si již jídlo z dané restaurace nechali dovézt. Kromě kvality jídla klade server důraz i na rychlost dodání a cenu rozvozu, což jsou základní podmínky spokojenosti zákazníků.