AV MEDIA na shortlistu mezinárodní soutěže EuBEA

Společnost AV MEDIA se úspěšně probojovala do užšího výběru letošního ročníku mezinárodní soutěže European Best Event Awards (EuBEA), která každoročně vybírá nejlepší akce, eventy a živou komunikaci z celé Evropy. AV MEDIA uspěla s projektem Olympijský park Soči – Letná 2014, který technicky zajišťovala pro Český olympijský výbor. (TZ)

„Postoupení do užšího výběru této prestižní soutěž nás potěšilo a ukázalo nám, že náš přístup při realizaci podobných akcí je správný. Vedle dodavatelů špičkové a profesionální techniky chceme být pro naše zákazníky i partnery, kterým poskytujeme i naše zkušenosti a rady od návrhu a přípravy projektů až po jejich konečnou realizaci. Ukazuje se také, jak je při podobných akcích klíčová dlouhodobá spolupráce,“ říká Jan Kubinec, obchodní ředitel pro pronájmy z AV MEDIA.

Unikátní projekt na Letné zahrnoval více než 100 m2 LED obrazovek a dalších zobrazovačů umožňující návštěvníkům parku sledovat nejen výkony českých sportovců, ale zároveň společně fandit a těšit se z jejich úspěchů. V celém areálu o celkové rozloze 17 500 m2 AV MEDIA rozmístila téměř 500 ekologicky šetrných světel, která osvětlovala hokejová hřiště, snowboardovou dráhu, bruslařskou plochu i ledové dráhy, cesty nebo podium. Kromě klasických světel se zde také např. použilo více než 1,5 km LED pásek, které nasvítily scénickou lávku vedoucí parkem a unikátní ledovou dráhu.

Jako u všech projektů a řešení od AV MEDIA, i na Letné veškerá venkovní technologie splňovala standardy pro venkovní použití a zařízení byla energeticky úsporná. Díky použití moderních ekologických zařízení byl celý provoz až o 80 % úspornější oproti konvenčním svítidlům.

Soutěž EuBEA vznikla před devíti lety a mezinárodní porota hodnotí každoročně projekty z 25 evropských zemí, které potom postupují do užšího výběru. Celkového vítěze letos oznámí na festivalu EuBEA, který se uskuteční 23. a 24. října ve španělské Seville.

O společnosti AV MEDIA, a. s.

Společnost AV MEDIA byla založena v roce 1992 a v současnosti je leaderem na poli prezentační, projekční a audiovizuální techniky v České republice. Do roku 2000 se firma soustředila především na integrace audiovizuálních řešení, postupem času však rozšiřovala své portfolio. Aktuálně nabízí audiovizuální řešení pro školy, vysoké školy, kulturní instituce, firmy, veřejnou správu, hotely a domácnosti. Zároveň nabízí i pronájem a obsluhu špičkové audiovizuální techniky pro širokou škálu různorodých akcí – od firemních školení přes korporátní kongresy, společenské akce a veletržní expozice až po venkovní projekci na budovy.