Acer vybaví své výkonné notebooky V Nitro Black Edition 3D kamerou Intel RealSense

Praha, 6. ledna 2015 – Společnost Acer oznámila, že představí notebooky V Nitro Black Edition, které budou vybaveny pokročilou 3D kamerou Intel® RealSense™. Díky tomu, že může tato kamera rozpoznat a reagovat na přirozený pohyb ve třech rozměrech, budou moci majitelé notebooků V Nitro vzájemně komunikovat s hrami, ovládat webové stránky nebo přecházet mezi aplikacemi, aniž by se dotkli klávesnice notebooku. Také umožňuje 3D skenování a tisk – uživatelé mohou 3D kamerou objekt jednoduše vyfotit, naskenovat a uložit. Fotografie může být použita, jak je, nebo změněna pro elektronické sdílení či tisk na 3D tiskárně. (TZ)

„Acer věří, že práce se třemi rozměry nabízí neomezený potenciál pro použití ve spotřebitelské i profesionální sféře,“ řekl John Miedema, ředitel produktového marketingu společnosti Acer Europe. „Mezi podnikové aplikace patří 3D modelování, mapování a architektonická řešení, přičemž nejoblíbenějšími použitími spotřebitelů je hraní her s rozšířenou realitou, sledování videa ve 3D a jednoduché ovládání počítače.“

3D kamera Intel RealSense obsahuje celkem tři objektivy: konvenční kameru, infračervenou kameru a projektor infračerveného laseru. Společně vyvodí pomocí detekce infračerveného záření, které se vrátí z objektu před nimi, skutečnou hloubku scény. Tyto vizuální údaje v kombinaci s trasovacím softwarem Intel RealSense vytváří bezdotykové rozhraní, které reaguje na pohyb ruky, paže a hlavy, stejně jako na výrazy v obličeji.

Notebooky V Nitro vybavené novou 3D kamerou budou k vidění 5. ledna na akci Pepcom Digital Experience! v hotelu Mirage v Las Vegas.

Řada výkonných notebooků V Nitro Black Edition přináší mimořádný výkon, multimediální a zábavní funkce ve vytříbeném a elegantním designu. Rychlé jako světlo, špičková grafika, Full HD displeje a posílené audio pomůže hráčům ponořit se naplno do akce. Jde o nekompromisní platformu pro všechny náročné uživatele a profesionály.

Modely notebooku Acer V 17 Nitro Black Edition jsou vybaveny velkým 17,3″ Full HD displejem s technologií IPS a poháněny čtyřjádrovým procesorem 4. generace Intel Core i7-4720HQ. Dále se mohou pochlubit grafickou kartou Nvidia® GeForce GTX s až 4 GB grafické paměti DDR5 VRAM pro maximální výkon a hladké hraní her a až 16 GB paměti RAM. Rychlé 128GB nebo 256GB SSD(1) a 1TB úložného prostoru na pevném disku poskytne rychlé probuzení notebooku i okamžitý přístup k souborům, filmům, písničkám a fotkám.

Tato řada notebooků je také vybavena Wi-Fi s podporou nejnovější specifikace 802.11ac pro rychlé a spolehlivější připojení k internetu (2). Wi-Fi komunikace pomocí standardu 802.11ac přináší v porovnání s předchozí generací 802.11n až třikrát vyšší přenosové rychlosti. Zvyšuje nejen rychlost, dosah a spolehlivost sítě, ale také umožňuje používat více lidem různá bezdrátová zařízení, a zároveň streamovat obsah s menším rušením. Duální bezdrátové antény podporují jak komunikaci v pásmu 2,4 GHz, tak v 5 GHz pro skutečně rychlé připojení k internetu.

Aby byly notebooky V 17 Nitro Black Edition neustále studené a poskytovaly optimální výkon, jsou vybaveny unikátním systémem pro odstraňování prachu Acer DustDefender(3). Ten používá pro odstranění nahromaděného prachu vysokorychlostní ventilátor s tenkými kovovými lopatkami, zlepšuje odvod tepla a minimalizuje hluk.

Čtveřice zabudovaných reproduktorů (s celkovým výkonem 8 W) kombinovaná s funkcí Dolby Digital Plus Home Theater™ zajišťuje výkonný prostorový zvuk při hraní her, sledování filmů i poslechu hudby. Některé modely řady V 17 jsou vybaveny také Blu-ray mechanikou pro přehrávání křišťálově čistého videa nebo osmirychlostní DVD mechanikou s podporou dvouvrstvých DVD a disků M-DISC. Certifikace Skype pak přináší možnost křišťálově čisté a bezproblémové komunikace s přáteli, rodinou či jinými hráči.

Cena a dostupnost

Notebooky Acer V Nitro Black Edition vybavené 3D kamerou Intel RealSense 3D budou k dispozici v průběhu prvního kvartálu roku 2015.

O společnosti

Společnost Acer, která se zabývá hardwarem, softwarem a službami, byla založena již v roce 1976. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Mezi nabízené produkty společnosti Acer patří počítače, monitory, projektory, servery, tablety a chytré telefony. Všechno to jsou nástroje, které našim zákazníkům umožňují prozkoumávat až za hranice možností a získávat více zkušeností. Společnost Acer, která zaměstnává 7 500 lidí, je čtvrtou největší firmou na světě vyrábějící počítače (IDC 2013) a v roce 2013 dosáhly její tržby 12,02 miliardy amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.

1) Skutečně dostupná kapacita se liší: (MB = 1 milion bytů; GB = 1 miliarda bytů)

2) Pro komunikaci pomocí Wi-Fi standardu 802.11ac je nutný 802.11ac Wi-Fi router.

3) Aplikace Acer DustDefender a CoolBoost jsou dostupné pouze u Aspire V 17 Nitro.