Egyptský úřad pro cestovní ruch má nového ředitele

Praha, 12. února 2018 – Zastoupení Egyptského úřadu pro cestovní ruch v České republice má nového ředitele. Mohameda Desoukyho střídá ve funkci Mohamed Ali Abdellatif, který se funkce ujal na začátku února s jasnou vizí: „Naším cílem je dosáhnout čísel z roku 2010, tehdy do Egypta přijelo 250 tisíc českých turistů.“

Egypt je pro české turisty nejdostupnější exotickou destinací. Letadlem je přímořská destinace dostupná za pouhé 4 hodiny. „Češi se do Egypta vracejí. Podle aktuálních prodejů je u českých turistů Egypt nejžádanější destinací pro jejich letní dovolenou. Minulý rok navštívilo Egypt 203 tisíc českých turistů, to je ve srovnání s rokem 2016 nárůst o 125 %. A já věřím, že nás letos čeká ještě úspěšnější rok,“ říká nový ředitel Egyptského úřadu pro cestovní ruch v Praze Mohamed Ali Abdellatif.

Poptávka po Egyptu roste. V současnosti je mezi Českou republikou a hlavními egyptskými destinacemi provozováno 13 charterových letů a je pravděpodobné, že jejich počet se během hlavní letní sezony ještě navýší. Dlouhodobě nejnavštěvovanější jsou resorty u Rudého moře, ale centrála Egyptského úřadu pro cestovní ruch se snaží v kooperaci s jednotlivými zastoupeními nabídku pro turisty rozšiřovat, a pozitivně tak ovlivňovat příjezdový cestovní ruch. Na jaře a na podzim jsou čím dál populárnější plavby po Nilu, větší oblibu hlásí touroperátoři také u zájezdů specializujících se na poznávání kultury.   

Důležitost českého trhu pro egyptský incoming dokládá fakt, že na podzim 2015 bylo v Praze otevřeno zastoupení Egyptského úřadu pro cestovní ruch, které pokrývá celkem 9 trhů ve střední a východní Evropě. Ředitel Mohamed Ali Abdellatif má tedy za úkol koordinovat jednotlivé marketingové aktivity s centrálou v Káhiře. „Skvělou reklamu nám dělají slavné osobnosti, které Egypt navštívili a mohou referovat o vlastních zkušenostech jako například fotbalista Lionel Messi, papež František nebo herec Will Smith. Z České republiky tento týden vyráží do Egypta i tým režiséra Jiřího Adamce, společně s herci Danem Hůlkou a Kateřinou Brožovou budou natáčet klip k novému muzikálu Robinson. I v letošním roce budeme aktivní na sociálních sítích. Intenzivně chceme spolupracovat také s bloggery a novináři. Zároveň se snažíme rozšiřovat nabídku a na trh uvádět nové produkty. Jedná se zejména o lékařské exkurze a výlety pro skupiny nábožensky založených turistů. Mezi další klíčové iniciativy patří rozvoj nových turistických středisek. Na pobřeží Středozemního moře vzniká nové letovisko. Během roku 2018 by mělo být slavnostně otevřeno Velké egyptské muzeum, které bude největším archeologických muzeem na světě,“ vypočítává pozitivní změny a novinky ředitel Mohamed Ali Abdellatif.  

Egypt se bude prezentovat také na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který proběhne ve dnech 15.–18. února 2018 v areálu holešovického Výstaviště v Praze. Egyptský úřad pro cestovní ruch si pro návštěvníky připravil zajímavý program. Zájemci se mohou nechat zdarma pomalovat henou nebo získat zajímavé informace od hostesek, které dlouho žily v Egyptě. Novinářům bude k dispozici i nový ředitel pražské kanceláře Mohamed Ali Abdellatif.  

O SPOLEČNOSTI C.O.T. media

C.O.T. media je specializovaný mediální dům s více jak 20letou vydavatelskou historií. Orientuje se především na B2B a B2C tituly. Do portfolia vydavatelství patří magazíny významných hráčů na poli cestovního ruchu, dopravy nebo FMCG. Své zkušenosti společnost úspěšně zúročuje také v oblasti pořádání B2B eventů, konferencí, workshopů, networkingu a poskytování agenturního PR servisu. Vydavatelství se tři roky po sobě umístilo v žebříčku Českých 100 nejlepších, který každoročně vyhlašuje pan-evropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius. www.cotmedia.cz

O EGYPTIAN TOURISM AUTHORITY

Centrála úřadu se nachází v Káhiře. Zastoupení Egyptského úřadu pro cestovní ruch (Egyptian Tourism Authority – ETA) bylo v Praze otevřeno na podzim 2015. Kancelář má na starosti také trhy ve střední a východní Evropě. Ředitelem české pobočky s rozšířenou působností je od února 2018 Mohamed Ali Abdellatif, který nastoupil do Egyptian Tourism Authority (ETA) v roce 2003. V letech 2012 až 2014 působil jako diplomatický atašé zastupitelského úřadu v USA.

 

Reklamy