Mapa nejnebezpečnějších železničních přejezdů za posledních 5 let

Mapová platforma Mapotic.com dnes zveřejnila mapu nejnebezpečnějších železničních přejezdů. Data poskytla Drážní inspekce. Mapa obsahuje 340 přejezdů, na kterých se v posledních pěti letech stalo nejvíce nehod s následkem smrti nebo zranění osob. Nehody bez zranění nejsou na mapě evidovány. V letech  2013 až 2017 se stalo na železničních přejezdech celkem 872 nehod. Zajímavé je, že každý rok dojde zhruba ke stejnému počtu nehod – viz tabulku:

Rok 2017 2016 2015 2014 2013
Počet nehod 171 176 165 180 180

Uživatelé si na mapě mohou vyfiltrovat přejezdy podle počtu nehod za posledních pět let. Z tohoto pohledu má smutné prvenství přejezd u obce Běrunice – Městec Králové, kde došlo za sledované období ke čtyřem nehodám. Zemřeli při nich dva lidé a čtyři lidé byli zraněni. Přejezdů, kde se staly více než dvě nehody s následkem zranění či smrti, je na mapě 46.

V podrobnějším filtru (vedle kategorií) lze vybrat přejezdy podle kraje, zabezpečení přejezdu a konkrétního roku. V detailu každého místa jsou uvedeny další podrobné informace jako je počet usmrcených či zraněných osob, přesná poloha, označení a kilometr přejezdu či  způsob jeho zabezpečení.

“Lidé si mohou na mapě najít nebezpečné přejezdy v blízkosti jejich bydliště nebo na trase, kudy pravidelně jezdí, a kde se vyplatí dát si dobrý pozor. ” uvedl CEO Mapoticu Ivo Gajdorus.

Mapu nejnebezpečnějších přejezdů najdete zde: mapotic.com/nebezpecne-zeleznicni-prejezdy