L’Oréal a ModiFace: diagnostika pleti poháněná umělou inteligencí

L’Oréal uvádí diagnostiku pleti pomocí umělé inteligence, založenou na vědeckých výzkumech stárnutí pleti.

Praha, 25. února 2019 – Společnost zabývající se rozšířenou realitou a umělou inteligencí ModiFace, nedávno získaná společností L’Oréal, a L’Oréal Research & Innovation oznámily uvedení digitální diagnostiky pleti pro zákazníky. Ta je založena na patnáctiletém vědeckém výzkumu stárnutí pleti hodnotícími týmy L’Oréal R&I.

Nová technologie využívá algoritmu umělé inteligence, vyvinutého společností ModiFace a doplněného expertizou a databázi fotografií společnosti L’Oréal. S využitím hloubkového učení byl algoritmus zdokonalován díky 6 000 klinických obrázků z hodnotících a znalostních studií, provedených metodou Skin Aging Atlases. Posléze byl vytvořen nový model z více než 4 500 selfies ze smartphonů tří skupin žen (asijských, kavkazských, afroamerických) ve čtyřech odlišných světelných podmínkách. Výsledky, které byly vytvořeny dermatology s použitím odlišných výrazů ve tvářích a stejných podmínek při focení jako mají uživatelé (světlo, umístění telefonu), dosáhly vysoké úrovně přesnosti hodnocení pleti.

Skin Aging Atlases společnosti L’Oréal jsou prvními vyčerpávajícími atlasy stárnutí pleti, zachycující vizuální znaky stárnutí. Studie pro Skin Aging Atlases proběhly ve Francii, Číně, Japonsku, Indii a ve Spojených státech amerických na více než 4 000 ženách a mužích ve věku 20 až 80 let. Skin Atlases umožňují zhodnotit nebo předvídat obecné stárnutí obličeje a dnes se používají ke klinickému hodnocení kosmetických nebo dermatologických ošetření. První aplikací nové kožní diagnostiky společnosti L’Oréal bude Vichy SkinConsultAI, jež byla uvedena v lednu roku 2019 v Kanadě a bude zveřejněna na webových stránkách značky po celém světě během tohoto roku. SkinConsultAI poskytne ženě diagnostiku na míru ve třech jednoduchých krocích:

  1. Ženy jsou vyzvány, aby se vyfotily nebo nahrály selfie na webovou stránku značky.
  2. Technologie detekuje sedm znaků stárnutí: vrásky pod očima, nedostatek pevnosti, jemné linie, nedostatek jasu, tmavé skvrny, hluboké vrásky a póry. Znaky stárnutí jsou analyzovány a ženy získají personalizovanou matrici stárnutí pleti, její přednosti, ale také  priority, kterým by se měly věnovat.
  3. Každá žena obdrží na míru uzpůsobenou produktovou rutinu, která odpovídá konkrétním požadavkům její pleti.

Lubomira Rochet, Chief Digital Officer of L’Oréal, řekla„Akvizicí ModiFace jsme započali druhou fázi digitální transformace L’Oréalu, zaměřenou na objevování krásy skrze technologie, jako jsou hlas, umělá inteligence a rozšířená realita. Věříme, že se služby stanou novými branami k objevování našich značek a produktů. Po virtuálním vyzkoušení make-upu, barev na vlasy, online beauty konzultaci skrze rozšířenou realitu, L’Oréal a ModiFace s radostí odkrývají první diagnostiku pleti, poháněnou umělou inteligencí a vědou.“

Myriam Bekkar-Schneider, Vichy General Manager, dodává: „Jako #1 anti-ageing značka v evropských lékárnách s radostí představujeme SkinConsultAI, vědecký milník vyvinutý dermatology. Poprvé tato technologie umožňuje všem ženám získat osobní diagnostiku, aby lépe porozuměly stárnutí své pleti, a aby našly rutinu péče o pleť uzpůsobenou jejich potřebám.“

O společnosti L’Oréal  

Společnost L’Oréal je již více než 100 let oddána kráse. Jedinečné mezinárodní portfolio skupiny L’Oréal obsahuje 34 různých značek, které se navzájem doplňují. V roce 2018 společnost vykázala obrat ve výši 26,9 mld. eur a celosvětově zaměstnává na 82 600 lidí. Jako přední světová kosmetická společnost je L’Oréal se svými produkty zastoupena ve všech distribučních sítích: na spotřebitelském trhu, v obchodních domech, lékárnách a drogeriích, kadeřnictvích, cestovním maloobchodě i značkových maloobchodních a internetových prodejnách. Strategie společnosti L’Oréal je založena na výzkumu a vývoji. Specializovaný tým 3 885 výzkumných pracovníků v centrech na celém světě plní svou prací kosmetická přání žen. Závazek udržitelnosti společnosti L’Oréal pro rok 2020 v podobě programu „Sharing Beauty With All vytyčil ambiciózní cíle pro udržitelný rozvoj napříč hodnotovým systémem celé skupiny.

Další informace najdete na stránkách http://mediaroom.loreal.com/en/

„Tato tisková zpráva není nabídkou k prodeji a nenavádí ke koupi akcií společnosti L’Oréal. Pokud chcete získat více informací o společnosti L’Oréal, jsou vám k dispozici veřejné dokumenty registrované ve Francii s Autorité des Marchés Financiers, které jsou k dispozici také v angličtině na naší internetové stránce www.loreal-finance.com. Tato tisková zpráva může obsahovat několik výhledových prohlášení. Přestože se společnost domnívá, že tato tvrzení jsou založena na rozumných hypotézách, platných ke dni zveřejnění tohoto vydání, tyto hypotézy jsou ze své povahy vystaveny rizikům a nejistotám, jež mohou způsobit, že se skutečné výsledky budou podstatně lišit od těch, které jsou uvedeny nebo předpokládány v této tiskové zprávě.“