NN IT HUB má nejlepší IT kancelář roku!

Praha, 30. ledna 2020 – Cloud, kde se v záplavě bílých míčků můžete uložit jako v nebi. Arcade, kde vstupujete do světa počítačových plošinových her, nebo Jungle se stěnou z živých rostlin. To jsou některé z originálních zasedacích místností, jimiž se pyšní NN IT HUB na pražském Andělu, čerstvý nositel titulu IT kanceláře roku.

NN IT HUB, který poskytuje svoje služby všem pobočkám finanční skupiny NN po celém světě, vznikal na míru samotným zaměstnancům. Ti se aktivně podíleli na návrhu prostor. A tak v zasedačce narazíte na filmového Darth Vadera či komiksové superhrdiny a o kousek dál se můžete zavřít v laboratoři, kde máte k dispozici mimo jiné 3D tiskárnu i pro soukromé projekty. Také to jsou důvody, proč se NN IT HUB stal vítězem kategorie IT kanceláře roku, jedné z deseti kategorií vyhlášených v rámci prestižní soutěže Kanceláře roku. 

„Prostředí NN IT HUBu působí od samého začátku velmi pozitivně na atmosféru mezi zaměstnanci, která je uvolněnější, vstřícnější, a tím pádem podporuje produktivní spolupráci napříč týmy a řešení komplexních IT výzev,” vypočítává po roce fungování pozitivní dopady ředitel NN IT HUBu Ronald Lipták. Originální a příjemné pracovní prostředí se pozitivně projevilo na zkrácení doby náboru nových zaměstnanců či snížení jejich fluktuace. 

Prostory NN IT HUBu se zároveň staly přirozeným společenským centrem nadnárodní NN Group. „Dříve jsme na meetingy létali po všech pobočkách NN, teď se spíše kolegové těší na setkání u nás,” dodává Lipták. Jeho slova potvrzuje i fakt, že se v pražském NN IT HUBu uskuteční velký mezinárodní firemní hackathon, jehož předchozí čtyři ročníky se konaly v Nizozemsku. Letos plánujeme v Praze zorganizovat i akci „Engineering Week“, školení pro IT odborníky za účelem sdílení vědomostí a zkušeností v rámci celé skupiny.

Nekonvenční prostor, kde nyní pracuje přibližně 170 lidí z 26 zemí světa, ale jehož kapacita může být operativně navýšena až na 250 míst, pochopitelně není designově samoúčelný. Prostředí podporuje agilní způsob práce a protkávají jej nejmodernější technologie. Jinak by to v centru, které zpracovává největší technologické výzvy z jednotlivých poboček NN Group, ani nešlo. Jen pro ilustraci: pod nohama pracovníků NN IT HUBu se vine 23 kilometrů datových a 21 kilometrů elektrických kabelů. 

Anketu Kanceláře roku pořádá poradenská společnost Procházka & Partners s cílem ocenit firmy, jimž záleží na zaměstnancích a které je v jejich práci chtějí motivovat kvalitním a příjemným prostředím. V letošním čtvrtém ročníku soutěže bylo přes 80 přihlášených společností. Galavečer s vyhlášením všech deseti kategorií hostil 29. ledna pražský Žofín.

 

Tagged