Preciosa Lighting je silným hráčem, který přispěje k vážnosti Asociace českého průmyslového designu, říká Lucie Karlová

(Praha, 16. prosince 2020) Jedním ze zakládajících členů nově vzniklé Asociace českého průmyslového designu je společnost Preciosa Lighting. Asociace je podle generální ředitelky Preciosa Lighting Lucie Karlové vhodnou platformou pro zlepšení vnímání hodnoty designu ve společnosti a zdůraznění jeho důležité role pro postavení České republiky ve světě.

Preciosa Lighting se dlouhodobě snaží o inovativní pojetí designu, který zaznamenává úspěchy v mezinárodních soutěžích. V letošním roce získal český výrobce svítidel ocenění Cruise Ship Interiors Award v kategorii nejlepší osvětlení za instalaci v atriu lodi Norwegian Bliss, na níž Preciosa Lighting spolupracovala. Instalace Carousel of Light se zase pyšní cenami Light Middle East Award a také iF Design Award. Svítidlo Breath of Light letos ocenila porota prestižní soutěže German Design Award.  „Intenzivně vnímáme potřebu zdůraznit hodnotu českého designu a jeho prestiže ve světě. Design je klíčem pro dosažení udržitelného úspěchu. Preciosa Lighting je svým servisem, produktovým portfoliem a velikostí silným hráčem, jenž přispěje k vážnosti asociace,” říká generální ředitelka společnosti Preciosa Lighting Lucie Karlová, která bude zástupkyní firmy vyrábějící luxusní svítidla v Kamenickém Šenově v nově vzniklé asociaci. „Naše očekávání spojená s aktivitami nového subjektu jsou velká, důvěřujeme představenstvu ve složení Martin Wichterle, Jana Zielinski a Milan Dostalík,” doplňuje Karlová.

Preciosa Lighting si slibuje, že pomocí Asociace českého průmyslového designu budou členské společnosti lépe podporovat inovace a značky, pro které je design důležitou součástí jejich produktů. „Asociace by měla přispět ke kultivaci prostředí a vzdělávání veřejnosti v oblasti průmyslového designu, zájmové činnosti a ochrany duševních práv. Výhledově může mít asociace přesah i na zahraniční trhy. Základní cíle ale nyní směřují do míst, kde český průmyslový design vzniká. Vhodné prostředí umožní členům projekty úspěšně realizovat a podpořit tak povědomí o kvalitním českém designu,” říká generální ředitelka Preciosa Lighting Karlová. 

Preciosa Lighting sází na produktový design podle nejmodernějších světových trendů. Kreativními řediteli společnosti jsou Andreas Klug a Michael Vasku, kteří stojí mj. za konceptem Signature Designs, imerzivních osvětlení propojených s interaktivitou. „Místo zaměření se na prezentaci bohatství je dnes u produktů důležitější mít něco unikátního, získat jedinečnou zkušenost či zážitek a prezentovat se v neobvyklých situacích a sdílet z nich fotografie – to je nový význam slova luxus. Naše poznání a pochopení této nově definované cílové skupiny vyústilo v rozhodnutí zaměřit se na imerzivní světelné instalace. Naším cílem je probudit zvědavost lidí a zlákat je k emotivnímu a hravému prozkoumávání našich instalací,“ říká kreativní ředitel Preciosa Lighting Michael Vasku s tím, že společnost pravidelně na trh přináší nové produkty, kterými obohacuje český průmyslový design. 

O společnosti Preciosa

Preciosa Lighting, severočeská společnost s posláním rozvíjet cenné dědictví zpracování českého křišťálu prostřednictvím designových svítidel. Úspěch společnosti i celá její aktivita je založena na téměř třísetleté tradici a jedinečnosti křehkého umění sklářských mistrů v Křišťálovém údolí. V Preciose si cení tohoto odkazu minulosti a navazují na něj tvorbou inovativního osvětlení prověřeného časem. 

www.preciosalighting.com

Připojte se ke křišťálové konverzaci

#preciosalighting

www.facebook.com/PreciosaLighting/ 

www.instagram.com/preciosalighting/