ZDR Investments investuje ve čtvrtém čtvrtletí přes miliardu korun do nákupu dalších retail parků

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments rozšířila ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku své portfolio o 6 dalších nemovitostí.

Novými přírůstky v ČR jsou retail park v Litoměřicích s nájemci OBI a Albert, JYSK Havlíčkův Brod a KiK Chrastava. Na Slovensku byly zakoupeny retail parky v Senci a Púchově, v Rakousku retail park Wolfsberg.

Nemovitostní portfolio skupiny ZDR Investments tak ke konci roku 2020 zahrnuje 35 nemovitostí v hodnotě 4,8 mld. Kč. Nemovitosti o celkové velikosti 110 tis. m2 pronajímatelné plochy se nachází na území České republiky, Slovenska a Rakouska.

JUDr. Zdeněk Prázdný, zakladatel a předseda správní rady: „V letošním roce se nám podařilo portfolio nemovitostí víc než zdvojnásobit. Vážíme si přízně našich investorů, pro které jsme i v tomto roce opět dokázali vygenerovat stabilní výnos. Letos se nám také podařilo vstoupit na západní trhy a v této strategii budeme i nadále pokračovat.“

Fotogalerie nemovitostního portfolia ZDR Investments je ke stažení ZDE.

O skupině ZDR Investments

Investiční fondy ZDR Investments investují finanční prostředky svých zakladatelů a dalších investorů, získaných z úpisů investičních akcií. Nemovitostní fond ZDR Investments SICAV a.s. je fond kvalifikovaných investorů a investuje zejména do retailových nemovitostí diskontního typu. Nemovitostní fond ZDR Investments Public SICAV a.s. je druhý fond, založený v říjnu 2019, který navazuje na zkušenosti a úspěch fondu FKI, ale umožňuje investice pro širokou veřejnost. Zaměřuje se na investice do retailových a administrativních nemovitostí, a také do objektů pro logistiku a výrobu. Nemovitostní fondy ZDR Investments disponují licencemi České národní banky.
Zakladatelé skupiny ZDR Investments mají s akvizicemi, výstavbou, pronájmem, správou a prodejem komerčních nemovitostí více než 20leté zkušenosti. Nemovitosti nabývané fondy ZDR Investments jsou situovány na území České republiky, Slovenska a Rakouska a téměř plně obsazeny nájemci. K více než 40 nájemcům z řad renomovaných nadnárodních, ale i českých řetězců, patří německé skupiny REWE a Tengelmann, nizozemské skupiny Ahold a Action, dánský JYSK nebo logistická společnost Schenker. Portfolio skupiny nemovitostních fondů ZDR Investments obsahuje 35 nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou 110 tis m2 v hodnotě 4,8 mld. Kč. Za období 01-09/2020 dosáhla výkonnost fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV a.s. +6,12 % v Kč. Od uvedení fondu na trh v lednu 2018 dosáhl celkový výkon +23,86 %. Fond ZDR Investments Public SICAV a.s. dosáhl za období 01-09/2020 zhodnocení ve výši +4,32 %  a od uvedení na trh v listopadu 2019 celkového zhodnocení ve výši 8,96 %. Nemovitostní fondy ZDR Investments se pravidelně umísťují na předních příčkách žebříčku TOP nemovitostních fondů, které zveřejňují Hospodářské noviny.