ZDR Investments rozšiřuje své nemovitostní portfolio o další 4 retail parky za půl miliardy korun

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments přidala do svého portfolia další 4 nemovitosti. Jedná se o nově vybudované retail parky v Bohumíně, Bílovci, Velké Dobré a Hluboké, které se rozpínají na celkové pronajímatelné ploše 10 615 m².

Retail park Bohumín o velikosti 4908 m² leží v bezprostředním sousedství potravinového řetězce Kaufland a byl dokončen v dubnu 2021. Mezi hlavní nájemce patří diskontní řetězce Action, Pepco, Kik, dále drogerie dm, Sportisimo a prodejce elektra Datart.

Retail park Hluboká byl dokončen v prosinci 2021, vedle prodejny potravin Billa se nachází diskontní řetězec Pepco, Super Zoo, drogerie teta a lékárna EUC.

Třetím objektem je prodejna Billa s navazující trafikou v obci Velká Dobrá u Prahy. Celková pronajímatelná plocha činí 1343 m² a stavba byla dokončena v prosinci 2021.

Tyto tři projekty byly zakoupeny od developerské skupiny KPD.

Čtvrtá akvizice pochází z vlastního developmentu sesterské skupiny Traxial. Jedná se o v březnu 2022 dokončený retail park v Bílovci s 1968 m2 pronajímatelné plochy. K hlavním nájemcům patří potravinářský řetězec Albert, Pepco a Super Zoo.

Skupina ZDR Investments těmito akvizicemi rozšířila své portfolio na 55 nemovitostí v celkové hodnotě 9,7 miliard Kč.

O skupině ZDR Investments

Ryze česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments investuje finanční prostředky svých zakladatelů a dalších investorů získaných z úpisů investičních akcií zejména do retailových nemovitostí diskontního typu. Nemovitostní fondy ZDR Investments disponují licencemi České národní banky. Nemovitosti nabývané fondy ZDR Investments jsou situovány na území České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa a Chorvatska a téměř plně obsazeny nájemci. K více než 190 nájemcům z řad renomovaných nadnárodních, ale i českých řetězců, patří německé skupiny ALDI, REWE a Tengelmann, nizozemské skupiny Ahold a Action, britské TESCO nebo dánský JYSK. Portfolio skupiny nemovitostních fondů ZDR Investments obsahuje 55 nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou 215 tis m2 v hodnotě 9,7 mld. Kč. Za rok 2021 dosáhla výkonnost fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV a.s. +8,38 %. Od uvedení fondu na trh v lednu 2018 dosáhl celkový výkon +38,68 %. Fond ZDR Investments Public SICAV a.s. dosáhl za rok 2021 zhodnocení +6,69 % a od uvedení na trh v listopadu 2019 celkového zhodnocení ve výši +19,33 %.