První online sněm Komory certifikovaných účetních: nové vedení i změny v Kontinuálním profesním vzdělávání

7. ledna 2021 v Praze – V polovině prosince se uskutečnil již XXIV. sněm Komory certifikovaných účetních (KCÚ). První online shromáždění vedlo k volbě nových členů Výboru, kteří s KCÚ již několik let úspěšně spolupracují. Zároveň se Výbor rozloučil s dlouhodobými členkami, které se staly mediálními tvářemi KCÚ. Sněm dále upravil požadavky na Kontinuální profesní vzdělávání certifikovaných účetních. 

Dne 17. 12. 2020 byli na XXIV. sněmu zvoleni noví členové Výboru Komory certifikovaných účetních. Na čtyřleté funkční období se jimi stali Lenka Dvořáková a Robert Jurka. Oba jmenovaní jsou také nově zvolenými místopředsedy KCÚ. Další členkou výboru se stala Dana Kryštofová. Pro nadcházející dva roky, v rámci dodatečné volby po podzimním odstoupení Petra Píši, byla potvrzena Vendula Pešková, dosavadní členka Výboru, které funkční období také končilo. 

Své působení ve Výboru ukončily Jolana Pražáková a Zuzana Pšeničková, které Komoru ve velké míře zastupovaly i v mediích směrem k laické i odborné veřejnosti. V dozorčí komisi byla volbou pro nadcházející roky potvrzena Jaroslava Šálanská. V etické komisi je i nadále Petra Špačková. Předsedou Komory certifikovaných účetních zůstává Libor Vašek, kterému současné funkční období končí v roce 2022. 

Výsledkem sněmu je také nové usnesení ohledně Kontinuálního profesního vzdělávání (KPV) členů. K nutnosti změny v KPV vyústily předchozí měsíce a s nimi související nárůst on-line formy vzdělávání. Sněm proto zrušil ve směrnici limity platné pro on-line vzdělávání, a to se zpětnou účinností i pro rok 2020. Tato novinka tak umožňuje všem členům absolvovat požadovaných 30 hodin i jen online formou a lze ji započítat do Kontinuálního profesního vzdělávání,“ říká Libor Vašek, předseda Komory certifikovaných účetních. 

O Komoře certifikovaných účetních

Komora certifikovaných účetních (KCÚ) je profesní organizace působící v ČR od roku 1999. Sdružuje profesní účetní, kteří absolvovali několikaletý dvoustupňový systém certifikace účetních postavený na vzdělávacích standardech Mezinárodní federace účetních (IFAC). KCÚ podporuje účetní profesi, zdůrazňuje význam kvalitní účetní práce pro finanční řízení podniků, zajišťuje odborná školení, připomínkuje novelizace účetních zákonů a předpisů, má svého zástupce v Národní účetní radě, je členem AMSP ČR. Web: https://www.komora-ucetnich.cz/cze/informace-komory