Novela zákona o elektronických komunikacích vytváří podmínky pro vstup čtvrtého operátora a větší konkurenci v telekomunikacích

Praha, 24. května 2017 – Sněmovna dnes v hlasování o novele zákona o elektronických komunikacích vytvořila takové podmínky, že do čtyř let by na český trh mohl vstoupit čtvrtý operátor mobilních hlasových a datových služeb.

To by mělo znamenat razantní snížení cen podobně, jak se to již dříve stalo v jiných státech s vyšším počtem navzájem si skutečně konkurujících operátorů.
Zda se podaří vyvinout potřebný tlak na ceny ještě dříve, než se tak stane, zůstává v tuto chvíli otázkou. Je hlavně na spotřebitelích, aby se aktivně proti politice nadsazených cen bránili a hledali další cesty, jak ceny mobilních hlasových a datových služeb dostat v České republice alespoň na úroveň průměru Evropské unie.
O spotřebitelské organizaci Telefonující.cz
Telefonující.cz se snaží o zlepšení postavení českých spotřebitelů, tedy fyzických nepodnikajících osob, vůči mobilním operátorům a o snížení cen mobilních služeb těmto koncovým zákazníkům na úroveň alespoň obvyklou v jiných zemích Evropské unie. Další informace najdete na telefonujici.cz.