Barracuda Networks se stává hlavním prodejcem firemních řešení Avastu

Praha, 4. února 2019: Avast (LSE:AVST), globální lídr v oblasti digitálního zabezpečení, a společnost Barracuda Networks, přední poskytovatel cloudových bezpečnostních řešení, oznámili dohodu, podle které se Barracuda stane hlavním prodejcem řešení Avast Business CloudCare, Avast Management Console a Avast Antivirus Security.

„Malé a středně velké podniky nemají v současné době na trhu dostatečný servis, protože bezpečnostní systémy se zaměřují spíše na potřeby velkých firem. Avast má 30 let znalostí a zkušeností, a díky tomu máme příležitost dodat bezpečnostní řešení v několika vrstvách na míru pro pro malé a střední podniky a naše partnery, kteří podporují SMB komunitu,“ uvádí Kevin Chapman, generální ředitel divize Avast Business.

Společnost Barracuda navíc získá od Avastu firemní řešení pro vzdálenou správu Managed Workplace (Remote Monitoring and Management Solution – RMM) a bude dále rozvíjet tuto platformu a nabízet svým MSP partnerům (poskytovatelům spravovaných služeb) bezpečnostní RMM řešení. Partneři, kteří už využívají Managed Workplace a přecházejí ke společnosti Barracuda, budou těžit z její specializované znalosti a rozšířených schopností podpory, zatímco Avast rozšíří dosah své nabídky řešení koncové bezpečnosti na MSP základnu Barracudy.

Kevin Chapman dodává: „Věříme, že nejlepší způsob, jak Avast může podporovat tento trh, je zaměřit se stoprocentně na naše hlavní poslání, kterým je chránit malé a střední podniky před pokročilými hrozbami a možnými ztrátami dat, zisku a poškozením pověsti. Škody způsobené kybernetickými útoky jsou odhadovány až na 6 bilionů dolarů ročně do roku 2021. Vztah se společností Barracuda na úrovni Master Reseller podporuje naše zaměření na bezpečnost a je počátkem významného dlouhodobého partnerství mezi našimi dvěma organizacemi.“

„Jsme maximálně zaměřeni na MSP trh a získání Managed Workplace nám umožňuje nabídnout MSP partnerům bezpečnostní řešení pro vzdálenou správu, které zahrnuje bezpečnostní požadavky do každodenní praxe poskytovatele služeb. Doplňuje bezpečnostní řešení, která jsme zavedli prostřednictvím našeho modelu poskytování spravovaných služeb, jako je ochrana e-mailů, brána firewall cloudové generace a bezpečnostní školení,” říká generální ředitel divize poskytování spravovaných služeb ve společnosti Barracuda, Brian Babineau.

Řada bezpečnostních produktů Avast Business je postavena na největší světové síti pro detekci hrozeb, která čerpá data z více než 400 milionů zařízení na celém světě a denně blokuje více než 50 milionů hrozeb. Bezpečnostní portfolio Avast Business přináší jednoduché a cenově dostupné zabezpečení, správu a monitoring komplexních IT sítí, které slouží více než 700 000 firmám po celém světě:

  • Avast CloudCare: je cloudová (SaaS) bezpečnostní platforma pro správu koncového i síťového zabezpečení různých zařízení a webových stránek.

  • Avast Business Solutions: nabízejí základní i pokročilá bezpečnostní řešení od Avastu, díky kterým jsou všechna zařízení v síti chráněna. Jsou dostupné jako spravované i samostatné služby, v cloudu i on-premise.

V roce 2018 udělili Frost & Sullivan produktům Avast Business cenu Global Endpoint Management Growth Excellence Leadership Award.

O společnosti Avast:

Avast (LSE: AVST) je globální lídr v oblasti digitálního zabezpečení. Svým více než 400 milionům uživatelům po celém světě nabízí produkty pod značkami Avast a AVG, které je chrání před hrozbami na internetu a přibývajícími hrozbami v prostředí internetu věcí (IoT). Naše síť detekce hrozeb je jednou z nejpokročilejších na světě a díky technologiím strojového učení a umělé inteligence dokáže okamžitě zjišťovat a zastavovat útočící hrozby. Bezpečnostní produkty Avastu pro mobilní zařízení, počítače s Windows a Macy se umístily na předních místech různých žebříčků a získaly certifikace od institucí jako VB100, AV-Comparatives, AV-Test, OPSWAT, ICSA Labs, West Coast Labs a dalších. Navštivte: www.avast.com.

O společnosti Barracuda Networks:
V Barracudě se snažíme dělat svět bezpečnějším místem. Věříme, že by každý podnik měl mít k dispozici bezpečnostní řešení, které je založeno na cloudu a lze jej snadno zakoupit i implementovat. Pomocí inovativních řešení, která stále vyvíjíme a co nejlépe přizpůsobujeme našim zákazníkům, chráníme e-maily, sítě, data i aplikace. Více než 150 000 firem po celém světě věří Barracudě, že je ochrání. Místo starostí o bezpečnost se tak mohou plně zaměřit na svůj podnik a jeho růst. Pro více informací navštivte barracuda.com.